"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Vabamu rändnäitus alustab Telliskivi Loomelinnakust oma ringtuuri (0)
11. juuni 2021
Kokku külastab interaktiivne rändnäitus suvel 15 asukohta üle Eesti. Foto: Aron Urb

“Me ei tahtnud teha näitust, mida saaks passiivselt vaadata, vaid soovisime, et iga külastaja saaks läbi arutelude ja demokraatiatrennide mõista, kui oluline on igaühe  panus iseseisva demokraatliku riigi kujundamisel ja hoidmisel,” märkis Vabamu tegevjuht Keiu Telve.

Täna avab Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu Tallinna Telliskivi  Loomelinnakus  rändnäituse “Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust” mis juunis jääb seal avatuks vaid üheks päevaks ning suundub siis edasi Valka. Kokku külastab interaktiivne rändnäitus suvel 15 asukohta üle Eesti.  
 
20. augustil möödub 30 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. Sellele aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. 

Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad ka eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul. Lisategevusteks erinevates paikades on Eesti Väitlusseltsi poolt juhitavad arutelud kohalike elanikega ning MTÜ Demokraatiatrenn poolt läbi viidavad demokraatiatrennid.  

“Demokraatiatrenn on lõbus ja igale vanusele sobilik programm, mille abil tugevdatakse demokraatia harjutamiseks ja arendamiseks vajalikke “lihaseid”, mis aitavad meid kodaniku rollis enesekindlamalt tunda,” lisas Telve. 

Näitusele on oodatud ka kõige pisemad. Neile on loodud eraldi lastenurk, kus saab vaadata värskelt valminud Piip ja Tuut videot, panna proovile oma teadmised ja tegeleda käeliste tegevustega!

Mööda Eestit rändav näitus on ühtaegu nii liigutav, informatiivne kui ka interaktiivne. Lisaks teadmistele ja põnevatele vaatenurkadele vabariigi taastamisest annab see hea emotsiooni, avades raskeid teemasid meelelahutuslikus võtmes.   

Rändnäitus alustab oma teekonda Tallinnast. Esimene peatuskoht on Telliskivi Loomelinnakus (Vaba Lava juures) ning külastajaid oodatakse 11.06 ajavahemikul 11-20. Demokraatiatrennid toimuvad kell 14 ja 16 ning interaktiivne arutelu teemal “Minu ehitatud Eesti” kell 17.30.

Näituse teekond:

·       Tallinn/Telliskivi loomelinnak/11. juuni  

·       Valga/Valga-Valka festival/12.–13. juuni

·       Pärnu/Tere, Pärnu suvi!/21. juuni

·       Rakvere/2.–4. juuli

·       Karksi/Karksi kodukandipäev/10. juuli

·       Haapsalu/17.–18. juuli

·       Tõrva/Tõrva tule-päevad/23.–25. juuli

·       Põlva/Keskväljak/31. juuli–1. august

·       Kuressaare/Kuressaare Merepäevad/6.–7. august

·       Tallinn/Vanalinna päevad/12. august

·       Paide/Arvamusfestival/13.–15. august

·       Narva/20.–22. august

·       Kallaste/Kallaste kala- ja sibulalaat/28. august

·       Tartu/3.–5. september

·       Rapla/Festival Särin/11.–12. september

Näitus on külastajatele tasuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.