"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
VIDEO JA FOTOD! Tallinn kaalub moodulmaja lasteaedade ehitamist (0)
11. juuni 2021

Tallinnal on plaanis teha korda kõik vanades majades töötavad lasteaiad. Ehitusprotsessi kiirendamiseks tahetakse mõningal juhul püstitada moodulitest kokku pandavaid lasteaedu. Täna käis abilinnapea Eha Võrk Raplamaal Kuusiku lasteaeda vaatamas, mis just sellisel viisil ehitatud on.

Vaata galeriid (59)

Kuusiku lasteaed püstitati kohale toodud moodulitest juba kuu ajaga ning jätab mulje justkui mängiksid lapsed  oma kodu hoovis. Paljaste jalgadega murul jalutavad lapsed tundusid õnnelikud ning majas ei osanud puudusi välja tuua ka personal.

“Meil oli väga põnev, käisime lastega ikka jalutamas ja vaatamas, et kaugel tööd juba on ja millal majja sisse kolida saame,” selgitas protsessi Kuusiku lasteaia endine direktor ja õpetaja Marje Poom. “Väga tore oli ka vaadata, kuidas need moodulid suurte autodega siia toodi. Me oleme väga rahul!”

Tallinnasse selliste moodullasteaedade ehitamisel on aga mõned takistused. Esiteks on linnas rühmasid ühe lasteaia kohta rohkem, mis eeldab ka suuremat maja. Teiseks takistuseks võib osutuda moodulite transport.

“See maja on sama kõrgusega siia kohale toodud ja maapiirkonnas on see kindlasti rohkem võimalik kui Tallinnas,” ütles Linnavara ehitusosakonna projektijuht lasteaedade suunal Veljo Lobjakas. ” Tallinna kõige suuremaks miinuseks on meie viaduktid, mille alt sellise kõrgusega majaga läbi minna ei saa. Kui ma ühe transpordifirmaga suhtlesin, siis leidsime mitmeid võimalusi kuidas sellised moodulid siiski kohale saaksid, küll aga natuke madalamad.”

Abilinnapea Eha Võrk avaldas lootust, et ehk on Tallinnas tulevikus võimalik ka väiksemate rühmadega lasteaedu püstitada ning rõhuda just välialade kvaliteetsele lahendusele, et lapsed rohkem aega õues veeta saaksid.

“Loomulikult ei saa sellist moodullasteaeda igale poole tuua,” märkis Tallinna abilinnapea Eha Võrk. “Kesklinna näiteks kuidas sa tuled sellise majaga, see ju tuuakse tervete moodulitega autodega kohale. Küll aga Lasnamäele või Mustamäele, kus on parem juurdepääs ja laiemad teed oleks igal juhul mõtekas selliseid lasteaedu kavandada. Mõtteainet ja ideid sai täna palju ja mina näen küll tulevikku tehasemajades.”

Näpunäiteid kohalikelt olid kogumas ka linnaplaneerimise ja ehitusosakonna esindajad ning nüüd asutakse ühistelt laua taga tekkinud mõtteid edasi viima.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.