"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
VIDEO! Jutuvestmisfestival kutsub osa saama jutuvestmise maagilisest mõjust (0)
11. juuni 2021

“Ööbikuööde jutuvestmisfestival on suunatud jutuvestmisele tähelepanu pööramisele, et inimesed märkaksid meie ümber häid lugusid, tuleksid kuulama mõnusaid jutuvestjaid ja leiaksid need lood ka enda elust üles,” rääkis festivali mõttest Eesti Rahvakultuuri Keskuse suulise pärandi spetsialist Maili Metssalu.

Jutuvestmishuvilistel on võimalik täna ja homme osaleda jutuvestmisfestivalil “Ööbikuööd”, mis pöörab tähelepanu suulisele pärandile. Festival toimub raamatupoes Read, Tallinna Lastekirjanduskeskuses ja ka Paljassaare poolsaarel.

Eesti loodusmuuseumi hoovis on aga laupäeval võimalik osa saada Polina Tšerkassova jutuvestmise töötoast, kus jagatakse kogemusi ja tarkusi jutuvestmise oskustest.

Polina sõnul võib õigesti valitud ja õigel ajal räägitud jutt muuta inimesi nii emotsionaalselt kui vaimselt.

“Iga muinasjutt, iga lugu algab esiteks vaikusest ja armastusest,” ütles jutuvestja ja muusik Polina Tšerkassova. “Jutuvestaja, kes kohtub oma kuulajatega, peab neid mõistma väga hästi, ta peab neid tundma ja peab neid tunnetama,” lisas ta.

“Sel juhul saab ta valida just neid lugusid, mida just need konkreetsed kuulajad vajavad. Siis sünnibki muinasjutuvestmise ja jutuvestmise maagia, võlu ja ka tervendav toime, mida ma täiesti usun ja olen kogenud.” 

Kui igal ühel meil võib olla oma lugu, siis muinasjutud on need, mis kuuluvad Eesti rahva pärimusse ja millele on omistatud maagilist mõju.

Eesti muinasjutte loeb homme raamatupoes Read publikule ette näitleja ja raamatupoe Read perenaine Maaja Hallik, kes kinnitas, et muinasjuturaamatud lähevad ikka kaubaks.

Näitleja enda üheks lemmikuks on muinasjutt “Ahjualune”.

“Eesti muinasjuttudes tihtipeale loo moraaliks on see, et kes teeb head, sellele tuleb ka hea kätte,” lausus Hallik.

Sündmusi festivali raames on veel teisigi, festivali jääb lõpetama homme õhtul kell 19 Silver Sepa ja Polina Tšerkassova jutuvestmiskontsert Paljassaare poolsaarel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.