"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Salme kultuurikeskus otsib järgnevaks kümneks aastaks kohvikupidajat (0)
12. juuni 2021
Albert Truuväärt

„Kui lugeda vanu meenutusi Leelo kohvikust, siis üheks selle külastamise põhjuseks oli võimalus kohata Noorsooteatri näitlejaid. Praegu aga renoveeriti kohvik ajal, kui Salmes tegutseb linnateater ehk kohviku lõunased külastajad on noorsooteatri järeltulija linnateatri näitlejad. Huvitav järjepidevus,“ märkis linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Salme kultuurikeskuses asuv endine Leelo kohvik saab peatselt renoveeritud ning ootab rentnikku, kes looks kohvikusse sisu – pakkumusi saab esitada veel kuu aega.

Salme kultuurikeskuse nullkorrusel asuv kohvik on 598 ruutmeetri suurune, millest 120 ruutmeetrit võtab enda alla köögipind koos erinevate abiruumidega. Kohviku teenindusruumid on sisustatud 1960-ndate stiilis mööbliga ja uuel rentnikul tuleb sisustada köök tulenevalt enda vajadustest. Kohviku rekonstrueerimismaksumus on 800 000 eurot. Rekonstrueerimistööde töövõtjaks osutus riigihanke tulemusel OÜ Montreco, ehituprojekti on koostanud Infragate Eesti AS, arhitektuuriprojekti on loonud OÜ Arhitektuuribüroo Orub, sisekujundusprojekti aga OÜ Impro. Kohvik on planeeritud avada tänavu sügisel.

„Tulevane kohvik peaks olema midagi enamat kui toitlustuskoht, nendesse ruumidesse on aastate jooksul „sisse kirjutatud“  nii teatrite, kultuuri kui ka kogukonna ajalugu. Ka praegused ruumid said renoveeritud ju nii, et kohvikus oleks võimalik läbi viia erinevaid kultuuritegevusi, ilma et see segaks suure teatrisaali tööd. Kohviku lage kaunistavad alumiiniumtrussid ja prožektorid, kogu kohviku mööbel on hõlpsasti ümberpaigutatav, samuti on loodud võimalused erinevate lavade paigutamiseks mitmes eri suunas,“ ütles Salme kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Tulevasel üürnikul peab olema vähemalt kolmeaastane tegutsemiskogemus toitlustuse valdkonnas. Kohviku üürnik selgitatakse välja enampakkumise teel, parimaks pakkumiseks tunnistatakse kõrgema hinnaga pakkumus. Koos pakkumisega on nõutud ka äriruumi kasutamisega seotud tegevuskava või plaanitava tegevuse lühitutvustust. Kohviku ruumid antakse üürile kümneks aastaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.