"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinna Soojus lammutas Haraka tänava vana katlamaja ja kütusehoidla (0)
14. juuni 2021
Foto: Kristiine LOV

“Kokku likvideeriti mahutitest seitse tonni vedelaid naftasaadusi ja 2,4 tonni reostunud pinnast. Tööde käigus viidi kinnistult ära ka liigne killustik, samuti eemaldati maha võetud puude kännud ja juured,” ütles Tallinna Soojuse juhataja Rainer Vakra.

Tallinna Soojus lammutas aadressil Haraka 7A keskkonnale ohtlikuks saanud vana katlamaja, vedelkütusehoidla koos torustikuga ja korstna, tööd maksid ligi 250 000 eurot.

Vakra lisas, et Kristiine linnaosa valitsusega on jõutud kokkuleppele, et antud 1400-ruutmeetrine roheala, mis asub kooli ja lasteaia vahelisel alal, on nüüdsest kõigile linnaelanikele avatud.

“Võimalik, et hiljem lisanduvad siia muruplatsile marjapõõsad, pirni- või õunapuud – see kõik on arutluse all. Kindlasti saab oluliseks märksõnaks uue roheala kasutuse osas ka koostöö kõrval asuva Rohelise kooli tiitlit kandva Tondi kooliga. Kõige tähtsam on aga see, et tornelamut või midagi sellist, mis siinseid kohalikke elanikke häiriks või liikluskoormust tänaval tõstaks, ei tule,” kinnitas Vakra.

Tööd tellis Tallinna Soojus ja teostas OÜ Crushtec.

Kristiines Haraka 7A kinnistul asuvad hooned ja rajatised olid alates 2001. aastast antud Tallinna Soojuse poolt rendile Utilitas Tallinnale. Vana katlamaja kasutamine aga lõpetati seoses Haraka 7 ja Tondi 40 tarbijate liitmisega Seebi tänava kaugküttevõrku.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.