"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinna tänavatele tulevad uued trammid (0)
15. juuni 2021
Albert Truuväärt

Aktsiaselts Tallinna Linnatransport (TLT) kuulutas välja riigihanke kaheksa trammi ja kaasnevate seadmete ja varuosade soetamiseks; hange hõlmab ka optsiooni 15 täiendava trammi ostmiseks, vahendas BNS.

2018. aasta detsembris korraldas TLT sarnase hanke, eesmärgiga soetada kaheksa trammi ja võimalusega osta veel täiendavad 15 trammi, kuid kuulutas selle 2019. aasta juunis lõppenuks, kuna tähtajaks ei laekunud riigihanke tingimustele vastavat pakkumust. Uus hange plaaniti toona läbi viia 2019. aasta teises pooles. 

Kõik esmaspäeval välja kuulutatud hankega ostetavad trammid peavad hanke alusdokumentide kohaselt olema identsed ja kasutatavad kõigil Tallinna trammiteedel. Tramm on ette nähtud juhtimiseks ühes sõidusuunas ja tagurdamise võimekusega.

Pakkuja peab veenduma, et valmistatava trammi dünaamiline gabariit sobib Tallinna linnas kasutatava trammitaristuga ja muude trammitee läheduses paiknevate gabariiti piiravate rajatistega. 

Trammi pikkus peaks olema 27–34 meetrit, laius maksimaalselt 2,4 meetrit, kõrgus rööbastee pinnast kuni 3,85 meetrit ja kliirens täismassi ning lubatu piires maksimaalselt kulunud ratastega vähemalt 60 millimeetrit. 

Tramm peab sõitjate salongis olema vähemalt 70 protsendi ulatuses madalapõrandaline, seejuures on madala põranda ulatus sõitjate salongis ka üks hanke hindamiskriteeriumitest. Istekohti peab olema vähemalt 50 ning nominaalne sõitjate mahutavus peab olema vähemalt 160 sõitjat.

Trammi töökiiruseks peab olema 50 kilomeetrit tunnis ja suurimaks võimalikuks kiiruseks vähemalt 70 kilomeetrit tunnis. Tramm peab olema projekteeritud ja valmistatud kasutamiseks minimaalselt 35 aastat keskmise aastase läbisõiduga 66 000 kilomeetrit. 

Pakkuja peab lisaks laskma trammist teha 200 mudelit mõõtsuhtes 1:87, mis antakse üle hiljemalt esimese trammi lõpliku üleandmise ajaks.

Hange viiakse läbi konkurentsipõhise läbirääkimistega menetlusena, taotlusi osalemiseks saab esitada 22. juulini. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.