"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
KOOLIJUHI TUNNUSTAMINE VIDEO JA FOTOD! Direktor Kond: õpetajate leidlikkus viis hariduslaeva läbi koroonaaja (0)
16. juuni 2021
Mats Õun

„Kui nakatumine oli juba tõusuteel ning haigestusid üksikud õpilased, tuli nad karantiini saata. Terviseameti peale seda panna ja loota ei saanud ning nii olid koolijuhil ka väga selgelt Terviseameti ülesanded,“ ütles Tallinna 21. Kooli direktor Meelis Kond, kes pälvis nii Tallinna teenetemärgi kui ka „Tegusa juhi“ austava tiitli.

Tallinna Haridusamet korraldab haridustöötajate, haridusasutuste, hariduse toetajate ning õpilaste tänamiseks ja tunnustamiseks erinevaid konkursse. Sel aastal tunnustatakse hästi tehtud töö eest 37 asutust, millest kaks lasteaeda ja kümme kooli pälvisid tunnustuse rohkem kui ühes kategoorias.

Vaata galeriid (44)

Haridusameti konkursile „Kuu haridusjuht“ esitati läbi õppeaasta kõige enam Tallinna 21. Kooli direktorit Meelis Kondi. Tema saigi „Tegusa juhi“ austava tiitli omanikuks.

„Seda suurt laeva neljasaja õpilase ja umbes saja õpetajaga oleme püüdnud koos õigel teel hoida kaasaegsena ja traditsioone väärtustades,“ ütles Kond.

Direktor kinnitas, et see on tunnustus nii õpetajatele kui ka tublidele õpilastele. 

COVID ei seganud koostööprojekte

Pandeemia aeg tegi oma korrektiivid kooliõppesse. „Probleemid hakkasid juba õppeaasta algusest sügisel,“ ütles Kond.  „Kuidas saavutada hajutatus nii suures koolimajas, et minimiseerida terviseriske ja nakatumisvõimalust. Siis, kui nakatumine oli juba tõusuteel ning haigestusid üksikud õpilased, tuli nad karantiini saata. Terviseameti peale seda panna ja loota ei saanud nii, et koolijuhil olid ka väga selgelt Terviseameti ülesanded.“

Koostööprojektide kategoorias tunnustati taas 21.kooli ja seda Projekti Rakett 21 eest, milles osalesid Cleveron AS, Magnetic MRO, Milrem Robotics ja Tallinna Tehnikaülikool.

 „Osa sessioone sai tehtud juba sügisel, kui kontakt võimalik oli,“ meenutas Kond. „Hiljem koolimajas hajutatud gruppidena. Õpetajate leidlikkus oli siin päris suur. Lõppakordid olid aga jälle TalTechis kõik koos.“ 

Ka linna poolt pakutud õpitubade projektides oli  väga aktiivne osavõtt, kinnitas Meelis Kond. 

Tallinna 21. Kooli direktor Meelis Kond saab täna ka Tallinna teenetemärgi kavaleriks ning eks seegi on tunnustus koolile. „Aastast 2000 olen olnud linna teenistuses. Algul Haridusametis ja nüüd kuuendat aastat 21.koolis,“ sõnas Meelis Kond. „Arvan, et siia on summeeritud paljud aastad Tallinna linna heaks töötamist.“

Teekond Kommikolli Kuningriiki

Tallinna Sipsiku Lasteaia õppealajuhataja Ene Heina arvates on lasteaed tasemel tänu sellele, et seal töötavad professionaalsed ja koostöövalmid õpetajad.

„Pea kõikidel on erialane kõrgharidus ja kõik lähtuvad muutunud õpikäsitlusest, et lapsel oleks lasteaias hea ja põnev olla,“  lausus ta.

Tunnustus lasteaiale tervise teo eest tuli tänu liikumisele „Sipsik liigub südamest“. Inspireeriva ja uuendusliku õppimise valdkonnas saadi tunnustus arengumängu eest „Teekond Kommikolli Kuningriiki“. Kuidas küll need kaks asja kokku käivad? 

„Teekond Kommikolli Kuningriiki on lapse arengu hindamise mäng, kus laps erinevaid punkte läbides täidab oma reisikohvrit,“ selgitas Ene Hein. „Teekonna lõpul vajab energia taastamist ja selleks on väga hea üks komm põske pista.“ 

„Sipsik liigub südamest“ projekti sihtrühmaks on eelkõige lapsed, koos nendega lapsevanemad ja ka personal – selline kolmetasandiline projekt.

„Oleme iga kuu kohta laste jaoks midagi välja mõelnud,“ ütles õppealajuhataja. „Näiteks septembris alustasime üle-lasteaialise „õunajooksuga“ kus pärast erinevate punktide läbimist saab kosutuseks kodumaise õuna.“ 

Lasteaed Sipsik võttis osa ka üle-Euroopalisest spordinädalast ning Tallinna maratoni raames korraldati laste virtuaaljooks. 

Tunnustust jagus paljudele

Tunnustust pälvisid veel näiteks õpilased, kes on aktiivse tegutsemisega teistele eeskujuks, tegusad õpilasesindused ja edukamad koolid olümpiaadidel. 

Üle ühe tunnustuse said Tallinna Lasteaed Sipsik, Gustav Adolfi Gümnaasium, Kalamaja Põhikool, Tallinna 21. Kool, Tallinna Kunstigümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Laagna Gümnaasium, Tallinna Mustakivi Lasteaed, Tallinna Prantsuse Lütseum, Tallinna Reaalkool, Vanalinna Hariduskolleegium ja Tallinna Südalinna Kool.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.