"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Piritale paigaldati lusitaanlaste kogumiskonteinerid (0)
16. juuni 2021
Pirita LOV

Pirita linnaosa valitsus paigaldas Lillepi parki ja Mähele lusitaania teeteo leviku ohjeldamiseks kogumismahutid.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat sõnas, et kogumiskonteinerite eesmärk on pakkuda piritalastele abi võitluses lusitaania teeteoga. „Meil on teada suuremad hiidnälkjate leviku piirkonnad, need on Lillepi park ja Mähe kant. Seetõttu paigaldasime nii Lillepi parki kui ka Mähele jäätmemahuti, kuhu saab tuua kokkukogutud kahjurid,” märkis Liinat. Kogumiskonteinerid paiknevad Maarjamäel Urva bussipeatuse taga parklas ning Oblika ja Lodjapuu tee nurgal pakendikogumiskonteinerite juures.

„Konteiner on mõeldud ainult lusitaania teetigude jaoks. Palume sinna muid jäätmeid mitte viia,” selgitas Liinat. Ta tõi esile, et kindlasti tuleb teeteod enne konteinerisse viimist panna kilekotti, et nad tagasi loodusesse ei roomaks. Tegutsemisjuhis on kleebitud ka konteinerile.

Teetigude kogumiseks mõeldud konteinerid jäävad Lillepi parki ja Mähele kuni suve lõpuni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.