"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Uuring: sõidukijuhtide rahulolu riigiteede hooldusega on kasvanud (0)
16. juuni 2021
Ilja Matusihis

„Hoolimata üpris keerulisest talvest on rõõm näha, et teekasutajad hindavad meie korrashoiupartnerite panust ning pingutusi,“ ütles ameti maanteehoiuteenistuse direktor Raido Randmaa.

Sõidukijuhtide rahulolu riigiteede talvise hooldusega on kasvanud viimaste aastate kõrgeimale tasemele, selgub transpordiameti tellitud Kantar Emori uuringu tulemustest.

74 protsenti küsitletud sõidukijuhtidest olid riigiteede talvise hooldusega pigem rahul ning üksnes viis protsenti olid rahulolematud, teatas ameti pressiesindaja kolmapäeval. Kümnepalliskaalal andsid sõidukijuhid riigiteede talvise hoolduse hindeks keskmiselt 7,4, mis on viimaste aastate kõrgeim tulemus.

„Möödunud talvest jääb eredalt meelde kaks päeva, kus õues olid korralikud miinuskraadid ja sadas jäävihma. Sellistes ilmaoludes ei ole kunagi võimalik teedel libedust täielikult tõrjuda ning ohutuks teekonnaks peavad liiklejad olema eriti tähelepanelikud ning sõidukiiruseid tugevalt alandama,” sõnas Randmaa.

Enne sõidu alustamist uurib sõiduolude ning ilmastikutingimuste kohta infot enda sõnul iga teine autojuht. Kantar Emori uuringuekspert Mari-Ann Ploomi sõnul on sõidukijuhid üldiselt sõiduolusid puudutava infoedastusega rahul. Rahulolu info arusaadavuse ning operatiivsusega on võrreldes aastatagusega ka tõusnud. „Kõige enam nähakse jätkuvalt arenguruumi maanteede sõiduolusid puudutava info leidmise lihtsuse osas ning oluline on tähelepanu pöörata ka venekeelsele elanikkonnale, kelle rahulolu infoedastusega on madalam,“ lisas Ploom.

Kasvanud on rahulolu lumekoristuse ja libedatõrje kiirusega, teeolude kohta saada oleva informatsiooniga ning libedustõrjeks kasutatavate vahendite kogusega. Langenud on rahulolu jalakäijate huvidega arvestamisega teehooldel.

Kõige kõrgemad hinded andsid sõidukijuhid talvisele teehooldusele Läänemaal, Harjumaal ja Saaremaal ning kõige rohkem rahulolematuid oli Valgamaal, Ida-Virumaal ja Hiiumaal.

Transpordiamet hakkas liiklejate rahulolu uurima aastast 2002 ja aastast 2006 viiakse rahulolu-uuringut läbi kaks korda aastas. Uuringu eesmärk on välja selgitada sõidukijuhtide rahulolu riigiteede hoolduse kvaliteediga talvisel ja suvisel ajal, et rakendada saadud tagasisidet teenuste arendamiseks nii maakondlikult kui ka üle Eesti.

Tänavuse talihooldusega rahuolu uuringu viis läbi uuringufirma Kantar Emor veebiintervjuudena 5.-25. aprillini. Oma hinnangu andsid 1908 vähemalt 18-aastast Eesti alalisest elanikust sõidukijuhti. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.