"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Linnavalitsus lihtsustas MTÜde jaoks toetuse saamist (0)
16. juuni 2021
Mihhail Kõlvart. Foto: Mats Õun

“Võib tunduda, et selle eelnõu sisu on tehnilist laadi, aga tegelikult on see veel üks samm bürokraatia vähendamise suunas,” tõdes linnapea Mihhail Kõlvart tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil. “Nimelt sai muudetud mittetulundustegevuse toetamise korda ja me otsustasime, et alates 1. jaanuarist 2022 ei pea enam eraldi lepingu sõlmima juhul, kui linn mittetulundustegevust toetab.”

Linnapea sõnul ei tähenda see muidugi seda, et mittetulundusühingute jaoks kaoks aruandluse kohustus, ent toetuse saaja jaoks peaks oluliselt lühenema ootamise periood.

“Ühe vaheetapi võrra bürokraatia väheneb, sest tegelikult iga lepingu menetlus võttis aega nii linnasüsteemis, kui tähendas ka toetuse saajale pikka ootusperioodi. Arvestades, mis on toetuste maht ja kui palju meil on partnereid, siis tegelikult on see mõju päris suur,” nentis linnapea.

“Ma tuletaks meelde, et isegi eelmisel aastal, kui COVIDi olukorrast tingituna oli üritusi vähem, esitati linnale kokku 1296 taotlust summas umbes 9 miljonit. Lepingud sõlmiti peaaegu 800 taotlejaga ja see summa, mis anti mittetulundustegevuse arendamiseks linna poolt, oli umbes 4 miljonit.”

Nüüdsest on linna toetus vormistatud ühe haldusaktiga ja ülejäänud toimingud tehakse juba internetis. See tähendab Kõlvarti sõnul linnasüsteemile koormuse vähendamist ja partneritele lühemat ooteperioodi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.