"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
FOTOD JA VIDEO! Pirita jõel avati väliujula (0)
17. juuni 2021
Foto: Albert Truuväärt

“Väidetavalt esimesed Eesti ametlikud võistlused ujumises toimusid just Pirital aastal 1910, nii, et väga loogiline ja sümboolne, et just Piritale rajati ka välibassein,” tõdes abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Vaata galeriid (41)

Spordi ja hariduse valdkondi kureeriva Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tänavune aasta eriline. „Koroonaviiruse leviku takistamiseks on pooleteise aasta jooksul juba mitmel korral kehtestatud piirangud, mis takistasid olulisel määral sisetingimustes spordiga tegelemist ja ka vaba aja veetmist,” lausus ta. “Seda arvestades on Tallinna linn käesoleval aastal kahekordistanud investeeringuid välispordi ja vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks. Sel aastal panustab Tallinn kokku enam kui 15 miljonit eurot avalike välispordi-, rekreatsiooni- ja mängualade rajamisse.“

Belobrovtsev ütles, et kui varasemalt oli Tallinnas võimalik välibasseinis ujuda vaid Nõmmel, siis sellel aastal on valminud juba kaks uut ujulat. “Mõni aeg tagasi valmis Harku järve ujula ja täna avasime väliujula Pirita jõel,” rääkis ta. “Usun, et loodud uued võimalused sportimiseks ja aktiivseks ajaveetmiseks võetakse elanike poolt hästi vastu ning nii ujulad, kui ka teised sportimispaigad leiavad aktiivset kasutust.“ 

Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat väljendas uue väliujula üle heameelt. „Linnaosa elanikel ja külalistel on põhjust rõõmustamiseks. Oleme saanud juurde uue sportimis- ja vabaaja veetmise paiga,” lausus ta. “Pirita on tuntud kui mitmekülgsete välitingimuste treening- ja liikumisvõimalustega linnaosa, mida hindavad kõrgelt nii harrastus- kui ka tippsportlased.”

Liinati sõnul rikastab valminud ujula spordiga tegelemise võimalusi Pirital veelgi. “Viimaste aastate väli-sportimisvõimaluste areng on olnud kiire. Uuendatud on terviseradadel asuvaid jõulinnakuid, valminud on linna ainus kunstkülmutusega välihokiväljak, täna avasime väliujula, peagi valmib pumptrack jalgratta- ja rulahuvilistele,“ rääkis ta. „Loodan väga, et hoogne areng Pirita Spordikeskuses ei peatu. Tänan Pirita Spordikeskust ja ettevõtet Top Marine OÜ kellega koostöös uue ujula rajamise idee tulemuseks realiseeriti.“

Pirita Spordikeskuse direktori Priit Aunroosi sõnul on Pirita Spordikeskus pidevas arengus. „On hea meel, et kauaaegne unistus rajada taas Pirita jõele ujula on teoks saanud,” lausus ta. “Paljude nooremate linnaosaelanike jaoks võib see olla uudiseks, et Pirita jõel on aegade jooksul olnud mitmeid ujulaid ja ka näiteks vettehüppetorn. Varasemaid ujumistraditsioone Pirita jõel meenutasid meile kauaaegsed linnaosaelanikud, kelle nooruspõlves olid Pirita jõel korralikud ujumisvõimalused olemas.

Aunroosi sõnul on Pirita jõele ujula rajamine märgiline ka selle poolest, et just siin peeti 1910. aastal Eesti esimesed ujumisvõistlused, mida loetakse ka ametlikuks Eesti ujumistraditsioonide alguseks. “Kutsun kõiki külastama Pirita Spordikeskust ja osa saama siinsetest sportimis- ja vabaajaveetmise võimalustest ning tutvuma spordikeskuse jõeäärse ala ajalugu kajastava fotonäitusega Tervisespordimajas,“ ütles ta.

Pirita jõe väliujula ehitaja on Top Marine OÜ. Ujula platvormid on rajatud pontoonidele. Ehituse raames teostati jõepõhja puhastus setetest ja korrastati ka jõeäärset kaldaala. Väliujula ehitusmaksumuseks koos ettevalmistustöödega kujunes 80 000 eurot.

Väliujula kasutamine harrastajatele on tasuta. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.