"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Linn algatas vaktsineerima kutsuva sotsiaalkampaania (0)
17. juuni 2021

“Täna on õige aeg mõelda, kuidas seda sel aastal ära hoida ning ainus efektiivne moodus selleks on vaktsineerimine. Tallinnas on tänaseks vähemalt ühe doosiga vaktsineerituid 45 protsenti inimestest, mida on siiski liiga vähe, et sügiseseks võimalikuks kolmandaks laineks valmis olla,” sõnas linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinn käivitas sellest nädalast kampaania, mille eesmärk on kutsuda vaktsineerima kõiki, kes seni seda veel teinud ei ole. Tänasest saab vaktsineerimisele registreerida ka 12-15-aastaseid lapsi. Sotsiaalkampaania, mille sõnum on „Registreeri vaktsineerima!“ koos viitega digi- ja telefoniregistratuurile, toimub esialgu juuli alguseni ja meeldetuletusena ka augustis nii välipindadel, ühistranspordi ekraanidel, sotsiaalmeedias kui ka portaalides. 

Kõlvarti sõnul on vaja meeles pidada, et pärast suve tuleb sügis ja koos sellega ka tõenäoliselt uus viiruselaine. „Vaktsiini esimene süst ei anna veel piisavalt kaitset ja kahe süsti vahel on pikk periood – seega tasub aegsasti tegutseda, kui soovime sügiseks olla kaitstud.“  

Kõlvart lisas, et piirangute taaskehtestamine sügisel ei ole kellegi huvides ja soovime, et seda ei peaks tegema. „See sõltub igaühest meist. Kuigi võib olla tunne, et suvel ei ole viirus nii ohtlik, on see mulje petlik. Mõnes riigis on olukord viirusega ka praegu päris kriitiline. Ressurss on juba selleks olemas, kutsume üles seda kasutama.“  

Tallinna vaktsineerimiskeskused teenindavad kõiki soovijaid – nii tallinlasi, lähivaldade elanikke kui ka kaugemalt tulijaid. Vaktsineerima saab registreerida üleriigilise digiregistratuuri kaudu digilugu.ee ja telefonitsi 1247.  

„Kui eelnevalt oli soovijaid rohkem kui vaktsiine, siis praeguseks on vaktsiine piisavalt, aga ilusad suveilmad on huvi vaktsineerimise vastu vähendanud. Meie soovime vaktsineerimise vajadust meelde tuletada ja loodame, et inimesed kasutavad võimalust veel suve jooksul vaktsineeritud saada,“ rääkis Kõlvart. 

Tallinn panustab vaktsineerimise toetamisse ka vaktsineerimiskeskuste rahastamise ja töös hoidmisega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.