"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Londoni politsei uurib uuesti süüdistusi Jeffrey Epsteini ja Ghislaine Maxwelli vastu (0)
17. juuni 2021
Ghislaine Maxwell ja Jeffrey Epstein. Foto: Scanpix

Briti politsei kinnitas, et vaatab üle lastega seksuaalse kauplemise süüdistused Epsteini ja Maxwelli vastu, mille tõi päevavalgele Londonis baseeruv Kanal 4 News.

Kanal 4 News ütles, et nende teisipäeval avaldatud uurimises kinnitas enam kui pool tosinat naist, et Epstein ja Maxwell kaubitsesid noorte tüdrukutega ja kuritarvitasid neid Ühendkuningriigis enam kui 10 aasta jooksul. Raportis öeldi, et väidetavate kuritegude hulka kuuluvad seksuaalne rünnak ja vägistamine.

Epstein sooritas vanglas enesetapu

Endine multimiljonär Epstein, kes mõisteti süüdi pedofiilias ja keda USA föderaalprokurörid süüdistasid seksikaubanduses, suri 2019. aastal New Yorgi vanglakongis kohtuprotsessi oodates. Arstlik läbivaatus ütles, et 66-aastase mehe surma põhjuseks oli enesetapp läbi poomise.

Endist Epsteini kaastöötajat, Briti sotsialisti Maxwelli ootab sügisel New Yorgis ees kohtuprotsess. Föderaalprokurörid ütlevad, et ta värbas 14-aastase tüdruku, kes pidi aastatel 2001-2004 rahuldama Epsteini seksuaalihasid.

Samuti olid föderaalprokurörid teda varem süüdistanud vandenõus ja alaealiste ahvatlemises tegeleda ebaseaduslike seksuaalaktidega ning alaealiste transportimises kuritegelikele seksuaalsetele üritustele aastatel 1994–1997. Maxwell on end seksikaubanduses süüdi tunnistanud.

Politsei uurimistöö jäi väidetavalt poolikuks

Kanal 4 uudistes märgiti, et on tõstatatud “tõsiseid küsimusi” selle kohta, miks Londoni politsei ei viinud läbi täielikku kriminaaluurimist Epsteini ja Maxwelli suhtes.

Metropolitan Police Service (MPS) ütles teisipäeval tehtud avalduses, et võtab süüdistusi seksuaalkuritegude ja seksuaalse ärakasutamise kohta alati tõsiselt. „Me kaalume alati uut teavet ja vaatame üle Kanal 4-st meile saadetud teabe,” lisati avaldus.

Samuti tunnistas MPS oma avalduses, et nad olid saanud “süüdistuse USA kodaniku Epsteini ja briti naise vastu seoses 2015. aastal toimunud seksuaalse ärakasutamise eesmärgil toimunud inimkaubanduse kohta väljaspool Ühendkuningriiki ja väidetava inimkaubandusega Londoni kesklinnas 2001. aasta märtsis”.

MPS andmetel tehti praeguseks kättesaadavate tõendite alusel siiski selgeks, et igasugune inimkaubanduse uurimine keskendus suures osas tegevusele ja suhetele väljaspool Ühendkuningriiki. „Seetõttu jõudsid ametnikud järeldusele, et Londoni politsei ei ole sellistel asjaoludel uurimise läbiviimiseks sobiv asutus, ning 2016. aasta novembris otsustati, et selles küsimuses täielikku eeluurimist lõpule ei viida.”

Kanal 4 Newsi andmetel ütlesid uudistekanalilt saadud väiteid läbi vaadanud õiguseksperdid, et süüdistused annavad uueks uurimiseks selge aluse. Londoni politseid süüdistati ka selles, et nad ei täitnud oma juriidilist kohust ega algatanud varem täielikku kriminaaluurimist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.