"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Päästjad tuvastasid puudusi kõigis Virumaal kontrollitud kortermajades (0)
17. juuni 2021
Ilja Matusihis

Päästjad kontrollisid eelmisel nädalal Lääne- ja Ida-Virumaal kokku 70 kortermaja, puudusteta polnud ükski hoone, vahendas BNS.

7.- 11. juunini viisid Ida päästekeskuse ohutuse järelevalve büroo inspektorid nii Lääne- kui Ida-Virumaal läbi kortermajades kontrollkäike, edastas  Ida päästekeskus. Kokku kontrolliti 70 korterelamut, neist 25 Rakveres  ja 45 Kohtla-Järve Ahtme linnaosas. Puudusteta ei olnud ükski hoone.

Lisaks tavapärasele tuleohutusnõuetele vastavuse kontrollimisele võeti fookussesse ka uus, 1. märtsist kehtima hakanud siseministri määrus, mille kohaselt on alates käesoleva aasta märtsist kohustus kõikides kortermajades märgistada teekond välisuksest korteriteni sealhulgas välisuks, korrused, vahe- ja korteriuksed.

Ida päästekeskuse ohutusejärelevalve büroo juhataja Marti Siim rääkis, et korruste nummerdamise nõue oli paljudes hoonetes täitmata või siis tehtud väga halb kohavalik, kust numbrit pole märgata. „Mõistame, et nõue on inimestele uus ning sellega ei olda eriti kursis,“ sõnas Siim.

Suurematest probleemidest tuvastasid inspektorid evakuatsiooniteede ummistamise erinevate esemetega Ahtmes 32 ja Rakveres neljal korral. Samuti jäi inspektoritele silma, et jätkuvalt ei olnud trepikotta avanevad keldriuksed tuletõkkeuksed (Ahtmes 30 ja Rakveres kuuel juhul) ning keldrite evakuatsioonipääsud võtmeta avatavad (Ahtmes 26 ja Rakveres ühel juhul).

Päästeamet tegi puuduste kõrvaldamiseks ettekirjutused, kui puudust kohe ei likvideerita. Trahve kirjutati välja vaid neljal korral.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.