"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Riik laiendab finantsjärelevalvega seonduva teabe avaldamise aluseid (0)
17. juuni 2021
Mats Õun

Riigikogu võttis vastu seaduse, mis laiendab riikliku finantsjärelevalvega seonduva teabe avaldamise aluseid ja loob õigusliku aluse finantsteenuste tarbijatele hoiatusteadete avaldamiseks, vahendas BNS.

Seadus võimaldab finantsinspektsioonil avaldada hoiatusteateid ja hoiatada avalikkust nõuetele mittevastavatest tegevustest ja vastavatest kahtlustest finantsjärelevalve valdkonnas, teatas riigikogu pressiteenistus.

Teavitused võimaldavad varakult anda Eesti avalikkusele teavet finantssektoriga seonduvatest riskidest ja teavitada tarbijaid põhjendatud ohtudest finantsjärelevalve valdkonnas.

Arvestades üha kasvavat finantsteenuste turgu ja uut sorti teenuste turule tulekut, kasvab üha enam tõenäosus, et avalikkusele pakutakse selliseid finantsteenuseid või -tooteid, mille osutamiseks või pakkumiseks võib olla vaja finantsinspektsiooni tegevusluba, kuid vastavat teenust või toodet pakkuval isikul seda ei ole.

Sellisel juhul on riigikogu teatel äärmiselt oluline, et finantsinspektsioonil oleks võimalus avalikkust sellest kohe teavitada või hoiatada. Hoiatusteated avaldab finantsinspektsioon üldjuhul oma veebilehel.

Seadusega täpsustatakse ka finantsinspektsiooni hoiatusteadete avalikustamise sätteid. Seaduse kohaselt võib inspektsioon enne hoiatusteate avaldamist teha päringu muu hulgas isikule, kes on või keda võib teadaoleva informatsiooni põhjal pidada õigusrikkujaks.

Muudatus täpsustab lisaks, et inspektsioon võib hoiatusteate tegemiseks oluliste asjaolude kohta teha vastava järelepärimise ka muule isikule.

Seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 84 riigikogu liiget.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.