"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Tallinna Lauluväljakul valmis kümne aasta järel uus ehitis (0)
17. juuni 2021
Ilja Matusihis

Tallinna Lauluväljaku Mäe alal valimis tudengite võistlustööna arhitektuurse lahenduse saanud paviljon „Aste“, tegu on esimese kümne aasta jooksul lauluväljakul valminud ehitisega. Paviljon „Aste“ on osa rajatavast Lauluväljaku külastuskeskusest.

Vaata galeriid (27)

„Tallinna Lauluväljaku Mäe ala on oluline värav jalutajatele, erinevate ürituste publikule ning ka turistidele. Siiani ei olnud see ala vaatamata oma tähtsusele piisavalt esinduslik,” ütles Lauluväljaku juht Urmo Saareoja.  „Paviljon „Aste“ on suurepärane näide noorte arhitektide loomingust, kus suudetakse luua ehitis, mis ei domineeri ning sobitub tagasihoidlikult ümbritseva roheluse ja laulukaare kompleksiga. Olen täiesti veendunud, et need noored arhitektid teevad veel suuri tegusid ning loodan, et see paviljon siin – meie rahvale erilises paigas – toob neile edaspidi õnne,“ lisas ta.

Paviljoni „Aste“ arhitektid on tudengivõistluse võitjad, 4Arhitekt nime all tegutsevad Linda Li Arro, Rasmus Ink, Liisbeth Põldre ja Anete Samelselg. Hoone ehitas Enska Ehitus OÜ, projekti maksumuseks kujunes 73 620 eurot. Ehitust rahastas Tallinna linn.

Praegu saab paviljonist osta kerget kehakinnitust ning kettagolfi pääsmeid. Tulevikus on võimalik paviljonist soetada ka suveniire ning Lauluväljaku külastuskeskuse pääsmeid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.