"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Neljapäevast on võimalik COVID-19 vaktsineerimiseks aeg broneerida alates vanusest 12 eluaastat (0)
17. juuni 2021
Foto Ilja Matusihis

Alates neljapäevast on digiregistratuuris www.digilugu.ee või riigi infotelefoni 1247 kaudu võimalik COVID-19 vaktsineerimiseks aeg broneerida lastele alates 12. eluaastast, seda Pfizeri vaktsiinile. Seni oli COVID-19 vastu vaktsineerimine võimalik neile, kes on vähemalt 16 aastased.

Alaealistele peab broneeringu tegema lapsevanem või ametlik hooldaja ning soovitatav on ka, et vaktsineerimisel saadaks teismelist täiskasvanu. Uue vanuserühma vaktsineerimine toimub samamoodi kui teistel – tuleb broneerida aeg ning minna õigel ajal kohale, kaasas isikut tõendav dokument. Pfizeriga vaktsineerimisel tuleb 6 nädala pärast teha ka teine doos, selle aeg antakse esimese doosi tegemisel.

12-15 aastastele sobivat Pfizerit on tänahommikuse seisuga pakkuda vaktsineerimist läbi viivates raviasutustes Harjumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Järvamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Raplamaal ja Tartumaal.

Mai lõpus soovitas Euroopa Ravimiameti Inimravimite komitee laiendada Pfizeri vaktsiini näidustust ka lastele vanuses 12–15 eluaastat. Soovitus anti lähtuvalt kliinilise uuringu tulemustest, mis viidi läbi 2200 lapsel. Uuringu vaktsineeritud laste harus ei haigestunud ükski laps COVID-19 haigusesse, vaktsiini mittesaanud laste rühmas oli haigestumusi 16.

12-15-aastaste laste kõige sagedasemad kõrvaltoimed on sarnased, mis esinesid 16-aastastel ja vanematel. Nende hulka kuuluvad valu süstekohas, väsimus, peavalu, lihas- ja liigesevalu, külmavärinad ja palavik, kõhulahtisus. Kõrvaltoimed on tavaliselt kerged või mõõdukad ning paranevad mõne päeva jooksul pärast vaktsineerimist. Häirivate vaktsineerimisjärgsete kõrvaltoimete tekkimisel tuleb ühendust võtta perearsti infotelefonilga 1220.

Jätkuvalt on oodatud vaktsineerima ka kõik teised vanuserühmad. Vabu aegu on saada üle Eesti.

Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 533 431 inimest, vaktsineerimine on lõpetatud 368 163 inimesel. Täisealistest on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 49,2%.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.