"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Vangla peab vangile perekohtumiste piiramise eest valuraha maksma (0)
17. juuni 2021
Albert Truuväärt

Riigikohus mõistis Tallinna vanglalt vangile kompensatsiooni, kuna vangla ei võimaldanud talle vahistuses viibimise ajal pikaajalisi kohtumisi pereliikmetega, vahendas BNS.

Riigikohus rahuldas vangi kaebuse osaliselt ja mõistis Tallinna vanglalt tema kasuks välja 1500 eurot pikaajaliste kokkusaamiste võimaldamata jätmisega tekitatud mittevaralise kahju hüvitamiseks. Vang nõudis kokkusaamiste mittevõimaldamise eest kompensatsiooniks 13 000 eurot.

Ühtlasi otsustas riigikohus saata Tallinna halduskohtule uueks läbivaatamiseks vangi nõude Tallinna vangla vastu kehakultuuriga tegelemise võimaluste piiramisega tekitatud mittevaralise kahju eest 2000 euro suuruse hüvitise väljamõistmiseks.

Kaebaja viibis vahi all alates 2016. aasta 22. augustist kuni süüdimõistva kohtuotsuse jõustumiseni 2019. aasta 7. novembril.

2019. aasta 11. juunil tegi riigikohtu üldkogu ühes teises asjas otsuse, et pikaajalise kokkusaamise keeld eelvangistuses on põhiseadusega vastuolus, kuna piirab põhiseaduslikku õigust perekonnaelu puutumatusele ning tunnistas selle keelu kehtetuks.

Samas märkis riigikohus toona, et see otsus ei anna kõikidele vahistatutele piiranguteta pikaajalise kokkusaamise õigust pereliikmetega ning kehtiv kriminaalmenetluse seadustik võimaldab prokuratuuril ja kohtul keelata pikaajalist kokkusaamist, kui see võib kahjustada kriminaalmenetlust.

Kuni riigikohtu pretsedenti loova otsuseni 2019. aasta juuni kehtis vangistusseaduse säte, mis ei näinud vahistatule ette pikaajalise kokkusaamise võimalust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.