"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
VIDEO JA GALERII: Õigusapteegist saab vastuseid erinevatele õigusküsimustele (0)
17. juuni 2021
Ilja Matusihis

Tänasest õigusapteegist Õismäe vaba aja keskuses käis läbi üle saja inimese. See näitab suurt vajadust tasuta õigusalaste nõuannete vastu.

Läbi õigusapteegi ajaloo on üks populaarsemaid teemasid olnud korteriühistutega seotud küsimused. Korteriühistute liidu õigusnõunik Urmas Mardi sõnul pole see ka ime, sest 2018 jõustunud uus korteriühistu seadus on asja keeruliseks ja segaseks teinud nii tavainimestele kui ka juristidele endile.

Vaata galeriid (16)


“Ühistute temaatika on aktuaalne, teemasid on tohutult palju kõikvõimalikke erinevaid ja ega siin midagi imestada ei ole, sest täna on Eestis üle 23 600 korteriühistu ja nendes elab ligemale 75 protsenti Eestimaa inimestest ehk miljon inimest ja sealt neid küsimusi ka väga palju tekib,” lausus Mardi.

Õigusapteegis nõustati huvilisi perekonnaõiguse, elatisrahade nõuete, pärimisõiguse, notaritoimingute, töölepingu seaduse, töövaidluste lahendamise, tarbijakaitse probleemidega, maksuõiguse, kohtusse pöördumise, lepingu- ja võlaõiguse alal. Tuli ette ka väga isiklikke ja tõsisemaid teemasid. “Üks huvitavamaid momente oli see, kui minu juurde istus üks daam,” rääkis õigusnõustaja Vambola Olli. “Ta väitis, et on raskelt haige, tal on vähk ja küsis,
kas on võimalik teha lepingut, mis annaks arstidele võimaluse loobuda tema ravimisest teatud hetkedel.”

Oma käega sellist lepingut koostada ei saa ja eutanaasia on Eesti riigis teatavasti keelatud, aga tegelikult tuleks see teema võimalikult kiiresti ka õiguslikult lahendada, leidis Olli. “Kui inimene on lootusetult haige, siis tema ravimine kujuneb sageli selle inimese piinamiseks, see kaotab ravimise tähenduse sellisel puhul,” lisas ta.

Õigusapteekidest saavad inimesed esmased juhised, kuidas oma probleeme lahendama hakata.
Apteeke korraldab Eesti Juristide Liit koostöös Tallinna linnaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.