"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO: Lauluväljakul avati paviljon "Aste" (0)
17. juuni 2021

“Mulle see hoone väga meeldib, sisse pole küll jõudnud vaadata, kuid hiljem käin kindlasti sees ka ära. Moodne, kaunis ja siia kahtlemata sobilik,” arvas juhuslik mööduja Aivar. “Väga meeldib, moodne, innovatiivne ja mulle eriti meeldib see, et hoone on ööpäev läbi kasutatav. Julge lähenemine,” lisas lastega Lauluväljakule jalutama tulnud Margaret.

Tallinna Lauluväljaku Mäe alal tähistati uue ehitise valmimist. Tudengite võistlustööna arhitektuurse lahenduse saanud paviljon „Aste“ on üks osa rajatavast Lauluväljaku külastuskeskusest. Paviljoni „Aste“ arhitektid on tudengivõistluse võitjad, 4Arhitekt nime all tegutsevad Linda Li Arro, Rasmus Ink, Liisbeth Põldre ja Anete Samelselg.

“Me saime inspiratsiooni Lauluväljakust endast. Lauluväljaku poolsed trepid peaksid hästi suhtestuma laulukaare treppidega, lisaks oli meie jaoks väga oluline, et hoonet saaks 24/7 kasutada, et kui sees asuv kohvik on parasjagu suletud, ei tähenda see seda, et väljas mõnusalt aega veeta ei saa, selleks me projekteerisimegi sellised kohad, kus on mõnus istuda,” rääkis üks neljast 4Arhitekti arhitekt Linda Li Arro.

“Mõeldes kõigile neile inimestele, kes siin Lauluväljakul käivad, tuli lihtsalt siia mäele luua uus hoone, mis oleks ka justkui meie visiitkaart. Enne pandeemiat  toodi just siia Mäe alale tuhandeid turiste ja küllap see aeg ka tagasi tuleb. Enne oli selle koha peal üsna ilmetu putka, mis tegelikult ikka silma riivas. Kui mina kaks aastat tagasi direktoriks sain, siis esimene mõte oligi just mäepealne atraktiivseks teha,” ütles Tallinna Lauluväljaku direktor Urmo Saareoja.

Hoone ehitas Enska Ehitus OÜ, projekti maksumuseks kujunes 73 620 eurot. Ehitust rahastas Tallinna linn.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.