"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Eesti Huumorimuuseum avab Tallinnas Huumorigalerii (0)
18. juuni 2021
Karikatuur "Tugitooli lauatennis". Autor: Priit Koppel

“Kui Purku külas, Raplamaal, on Eesti Huumorimuuseum tegutsemas juba aastast 2016 ja paljud huumorisõbrad on leidnud sinna ka tee, siis Tallinn on olnud selles suhtes vaeslapse rollis ja on saanud visuaalsest huumorist osa vaid enamjaolt Tallinna Vanalinnapäevadel toimunud rahvusvahelistest karikatuurinäitustest, mille korraldajaks on olnud Eesti Huumoriliit,” ütles Eesti Huumoriliidu esimees Andrus Tamm. “Nüüd avaneb paljudel karikatuurisõpradel võimalus külastada karikatuurinäituseid püsivalt ka pealinnas.”

18. juunil avatakse Tallinnas Rotermanni kvartalis Eesti Huumorimuuseumi filiaal Huumorigalerii ja galerii avanäituseks on Priit Koppeli karikatuurinäitus “Tugitoolisport“.

“Tugitooli jalgpall”. Autor: Priit Koppel

Vaatamata koroonakriisile on paljudel inimestel huumorimeel siiski veel säilinud ja ka sporti tehakse veel, seetõttu väikese kokkulangemise tõttu selleaastaste olümpiamängudega Tokios on Tallinna Huumorigalerii avanäituseks karikaturist Priit Koppeli karikatuurinäitus “Tugitoolisport.”

“Peamiselt arvatakse, et tugitoolisport on istumine ja televiisori vaatamine,” ütles karikaturist Priit Koppel. “Avatava näitusega tahan näidata, et väga edukalt võib nii tugitoolis kui ka tugitooliga teha nn “tõelist“ sporti.” lisas ta.

“Tugitooli jooks”. Autor: Priit Koppel

“Kuna Venemaal, Hispaanias ja paljudes muudes riikides ei ole sellist väljendit nagu tugitoolisport, siis seal kasutatakse sellist terminit nagu näiteks diivanisport. Seega ei ole karikatuurnäitusel olevad pildid vaid tugitoolidest vaid ka diivanitest, kiiktoolidest, taburettidest jne, kus traditsiooniliselt saab istuda ja vaadata televiisorit. Näitust vaadates on seda vaja võtta ühtse pildijadana ja mitte kui igat pilti eraldi, kuna tegemist on ühtse teemaga – sport!”

Juuni alguses ilmus Priit Koppelilt ka karikatuuriraamat “Tugitoolisport”, milles on pea 2 korda rohkem karikatuure, kui on näitusel väljas ja see raamat tuleb esitlusele Huumorigalerii avaüritusel Rotermanni kvartalis. Raamatu ostjatel on võimalus sinna sisse saada ka autori autogramm.

“Tugitooli mängija vahetus”. Autor: Priit Koppel

“Hea huumor aitab alati kõigele kaasa. Meil on ääretult hea meel, et saame Rotermannis kaasa aidata Huumorimuuseumi kogutud tööde kajastamisele. Praegustes tingimustes kulub kindlasti hea nali kõigile ära ning usume, et Rotermannis asuv avalik Huumorigalerii annab selleks suurepärase võimaluse,” sõnas Rotermann City juhatuse liige Tõnis Sõõrumaa.

Eesti Huumorimuuseumi galerii näituseid saab külastada tasuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.