"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Justiitsminister kutsub esitama kandidaate Vabaduse Tammepärja aumärgile (0)
18. juuni 2021
Maris Lauri. Foto: Mats Õun

„Sel aastal möödub 30 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Meie rahvas on tõestanud, et oleme tugevamad kui maailma julmemad ja hävitavaimad hirmuvalitsused. Me ei tohi unustada, et see ei ole tulnud ise,“ ütles justiitsminister Maris Lauri. “Meie vabaduse on kätte võidelnud inimesed ning meil endil on ka vastutus mäletada, rääkida, seletada, et ka tulevad põlved mõistaksid ning oskaksid vabadust hinnata.”

Vabaduse Tammepärja aumärgile oodatakse kandidaate, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel.

Sarnaselt eelnevatele aastatele tunnustatakse aumärgiga vähemalt kaht inimest igast maakonnast, Tartumaalt kuni kolme ning Harjumaalt kuni viit väärilist nominenti. Aumärgi kandidaate saavad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi- ja omavalitsusasutused ning ettevõtted.

Kandidaadi esitamise ettepanek peab sisaldama kandidaadi ees- ja perekonnanime, teenete võimalikult üksikasjalikku põhjendust, kandidaadi kontaktandmeid ning lisaks ka kandidaadi esitanud isiku või isikute kontaktandmeid. Ühe isiku või organisatsiooni esitatavate kandidaatide arv ei ole piiratud.

Justiitsministeerium ootab ettepanekuid 5. juuliks 2021 aadressil info@just.ee, juurde lisada nimetus „Tammepärja aumärk“.

Aumärgi kandidaadid valib välja ja esitab justiitsministrile kinnitamiseks komisjon, kuhu kuuluvad Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise mälestusliidu, Eesti Memento liidu, Eesti vabadusvõitlejate liidu, Eesti eruohvitseride kogu, Eesti endiste metsavendade liidu ja Eesti reservohvitseride kogu esindajad.

Justiitsminister annetab Tammepärja aumärgid pidulikul aktusel 31. augustil 2021 kell 16.30 Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses.

Vabaduse Tammepärja aumärgi kohta saab lähemalt lugeda siit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.