"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Lasnamäele otsitakse konkursiga parkimisteenuse korraldajaid (0)
18. juuni 2021
Vladimir Svet Foto Mats Õun

“Valgustatud ning valvega parkla peab olema turvaline koht oma sõiduki hoidmiseks. Avalikul linnamaal paiknevad parklad aitavad lahendada parkimiskohtade nappusega seotud kitsaskohti. Ühtlasi loodame uute operaatorite leidmise tulemusena heakorrastada aastaid nukras seisundis olevaid parkimisplatse,”ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Lasnamäe linnaosa valitsus kuulutas välja konkursid linnale kuuluvate parklate operaatorite leidmiseks. Kokku otsitakse teenuseosutajaid kuuele Lasnamäe parklale ning mitmele poole rajatakse ka uued rattaparklad.

“Uuendusena lisame mitme parkla puhul operaatoritele ka jalgrattaparkla pidamise kohustuse. See on osaks meie arvukatest tegevustest, mis on suunatud jalgratta kui igapäevase liiklusvahendi kasutamise hõlbustamisele Lasnamäel.”

Viie autoparkla puhul peavad hankekonkursil edukaks osutunud ettevõtjad rajama ka varjualusega jalgrattaparkla vähemalt 20 jalgratta paigutamiseks. Tegemist on spetsiaalselt jalgrataste parkimiseks rajatud kohaga ning see peab olema varustatud kinnitusraamidega.

Maa-alad antakse üürile kolmeks aastaks ning lisaks parkimise korraldamisele teenuseosutaja kohustub kanda hoolt parkla heakorra eest. Praeguseks on riigihangete registris üleval või peagi lisanduvad sinna hankekonkursid parkimisteenuse osutamiseks aadressidel Paasiku 1Liikuri 68Rahu tee koridoris Linnamäe tee kõrval ning Läänemere tee 38 kõrval, Vana-Kuuli 13 ning Vana-Kuuli 14.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.