"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Sail Tallinn pakub 50-le Tallinna noorele võimalust osaleda rahvusvahelisel purjeõpperegatil (0)
18. juuni 2021
Purjeõppelaev Atyla. Foto: Sail Tallinn

Tallinn kuulutas välja konkursi, mis pakub 15–26-aastastele pealinna noortele võimaluse saada osa elu suurimast seiklusest Läänemerel – purjetada suurte laevadega rahvusvahelisel purjeõpperegatil ametliku meeskonnaliikmena. Regatile saavad kandideerida kõik Tallinna noored purjetamishuvilised, kusjuures eelnev purjetamiskogemus ei ole vajalik. Kokku avatakse regatile 50 kohta. Noorte osalemist purjeõppel toetab linn stipendiumiga.

Purjeõpperegatt toimub kolme linna – Tallinn, Klaipeda ja Sczcecin – koostöös, mille avastart antakse Eesti suurima merepeo Sail Tallinn lõppedes, 18. juulil Tallinna lahel.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev sõnas, et regatil purjetavad noored saavad osa suurest seiklusest, omandavad purjetamiskogemusi ning seda rahvusvahelises meeskonnas. “Regati muudavad eriliseks Eestis harva nähtavad suured ajaloolised purjelaevad ning meeskondade koosseis – vähemalt pooled meeskonna liikmetest on 15–26-aastased noored, kellest nii mõnigi teeb just sel võistlusel oma elu esimest meresõitu,” selgitas ta. Igal purjelaeval on pikaaegse kogemusega professionaalne meeskond, kes tagab noore purjetaja turvalisuse ja kvaliteetse purjeõppeprogrammi. 

Purjeõppel osalemiseks tuleb kõigil soovijatel täita ankeet veebilehel tallshipstallinn.ee. Tallinn pakub 50-le pealinna noorele võimalust osaleda purjeõpperegatil soodustingimustel.  See tähendab, et tasuda tuleb vaid omaosalustasu 200 eurot ning ülejäänud kulud katab Tallinn.

Purjeõppele saavad kandideerida noored, kes on võistluse toimumise ajal

(9. juuli – 18. juuli 2021) vanuses 15–26 aastat. Noored saavad valida kahe etapi vahel:

  • 9. juuli – 16. juuli Gdynia (Poola) – Tallinn
  • 18. juuli – 23. juuli Tallinn – Klaipeda (Leedu)
Purjeõppelaev Gulden Leeuw

Laevad, mille paradale noori oodatakse:

  • Atyla
  • Fryderyk Chopin
  • Gulden Leeuw
  • STS Shtandart 

Purjeõppelaev Fryderyk Chopin

KANDIDEERIDA SAAB SIIN: https://www.tallshipstallinn.ee/purjeope

Regati laevastik koguneb ühistardiks Tallinnas 16. juuliks, mil toimub ka Eesti suurim merepidu Sail Tallinn. 18. juulil antakse Naissaare lähistelt Baltic Regatta ametlik avastart, kust laevastik seilab võidu Klaipeda suunas, kuhu jõutakse 23. juuliks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.