"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinn taastas ühisveevärgiga liitumise hüvitise (0)
18. juuni 2021
Foto: Pixabay

“2010. aastal lõppesid suuremahulised kanaliseerimistööd Nõmme, Pirita, Kristiine ja Haabersti piirkondades, kus varem kanalisatsioon puudus. Uute liitumispunktide ehitamine võimaldab ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liituda linna toel ka sellel väiksel osal kinnistutest, kes veel ühendamata,” lausus Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.

Tallinna linnavolikogu otsustas, et linn hakkab taas hüvitama ühisveevärgi ja kanalisatsiooni liitumise tasu enne 2011. aastat välja antud loa alusel ehitatud elamutele. Tiit Teriku sõnul on ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumise hüvitamise taastamine vajalik meede, kuna pealinnas on veel sadu majapidamisi, mis pole kanalisatsiooniga ühendatud.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti andmetel võib  ühisveevärgi ja/või – kanalisatsiooniga ühendamata kinnistuid olla Tallinnas umbes 600. Eeldusel, et kõikide nende kinnistute omanikud taotlevad hüvitist, võib selle kogumaksumus olla kuni 4,8 miljonit eurot. Kui hüvitise väljamaksmise taotluse esitamise aastal ei ole Tallinna linna eelarves rahalisi vahendeid hüvitise väljamaksmiseks, makstakse hüvitis välja järgmisel aastal.

Liitumistasu hüvitatakse kinnistu ühendamiseks ühisveevärgi ja/või -kanalisatsiooniga kui:

  • kinnistu on omandatud enne 31. detsembrit 2011, kinnistul on olemas torustik, kuid puuduvad liitumispunktid, hüvitatakse liitumistasust 50 protsenti, kuid mitte rohkem kui  5000 eurot;
  • kinnistu on omandatud pärast 31. detsembrit 2011, kinnistul on olemas torustik, kuid puuduvad liitumispunktid, hüvitatakse liitumistasust 30 protsenti, kuid mitte rohkem kui 3000 eurot;
  • kinnistu on omandatud enne 31. detsembrit 2011, kuid puudub torustik, hüvitatakse liitumistasust 50 protsenti, kuid mitte rohkem kui 15 000 eurot;
  • kinnistu on omandatud pärast 31. detsembrit 2011, kuid puudub torustik, hüvitatakse liitumistasust 30 protsenti, kuid mitte rohkem kui 9000 eurot.

Varem on ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumise tasu hüvitatud aastatel 2000–2011. Pärast 31. detsembrit 2011 soetatud kinnistute uued omanikud on pidanud arvestama ka tulevaste liitumiste kuludega.

Hüvitise saamiseks tuleb kinnistu omanikul esitada Tallinna keskkonna- ja kommunaalametile e-posti teel vormikohane taotlus. Hüvitisele on õigus vähemalt aasta aega enne taotlemist rahvastikuregistri järgi Tallinnas elanud inimestel, kelle kinnistul on enne 2011. aasta 31. detsembrit välja antud loa alusel ehitatud hoone. Kinnistu sihtotstarve peab olema 100-protsendiliselt elamumaa ja iga omanik saab hüvitist saab ainult ühe kinnistu eest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.