"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Linnateater läheb edasi uute juhtidega (0)
21. juuni 2021
Uku Uusberg Foto Mats Õun

“Kindlasti ei peaks muretsema, et Linnateatrit väga teise kohta hakkan suunama, aga kuskil on mul kindlasti oma tunnetus ja ma olengi põlvkonna jagu noorem inimene,“ ütles Tallinna Linnateatri peanäitejuht Uku Uusberg.

21. juunist on Tallinna Linnateatril uus peanäitejuht Uku Uusberg. Ametisse asub ka uus direktor Mihkel Kübar.

Ametiaegade algus satub perioodi, mil teater oma etendustega on Salme Kultuurikeskusesse kolinud ja Laial tänaval on alanud ettevalmistustööd kauaoodatud uue maja ehituseks.

Uusbergi sõnul asub ta ametisse suure uudishimuga, et hakata koos Linnateatri trupiga otsima ja leidma.

“Ma tahaksin sinna kohale minna ja hakata inimestega suhtlema, et aru saada, mida nemad tahaksid teha,” lubas Uusberg. “Mul on ka endal hästi mitmeid mõtteid, mida ma lavastajana tahaksin tegema hakata. Peanäitejuhi positsioon on teatud mõttes kuraator, kes otsib, mina tahaksin esialgu just Eestimaa pealt otsida. Eestis on väga palju häid lavastajaid, režissööre, heliloojaid, kirjanikke, kunstnikke ja üldse loovinimesi, kellega koostöö tegemine võiks rikastada üht teatrit ja selle truppi.”

Uue ja vana teatri ühendamine on teema, millest uue tandemi puhul sageli räägitakse. Kas ja kuivõrd jääb alles nii-öelda psühholoogilist teatrit – Nüganeni kunstilist pärandit või

Raivo Põldmaa üles ehitatud juhtimissüsteemi?

“Nende kahe mehe panus sellesse teatrisse ongi väga suur ja mul on ainult au seda jätkata. Kindlasti ei peaks muretsema, et seda väga teise kohta hakkan suunama, aga kuskil on mul kindlasti oma tunnetus ja ma olengi põlvkonna jagu noorem inimene. See jällegi on vabadus, mille ma endale võtan,” lausus Uusberg.

Teatri uus direktor Mihkel Kübar nentis, et liituda Linnateatriga hetkel, mil on algamas uue maja ehitus, on äärmiselt põnev.

“See on ka linna mõttes selline projekt, et igale inimesele, kes sooviks teatriga liituda, on see kõige parem hetk, et olla siin juures,” lisas Kübar.

Õnneks on olnud soe ka uute kolleegide vastuvõtt, mis lisab veelgi annuse optimismi uueks perioodiks. “Siseelu veel mitte tundeski on Linnateater juba väljastpoolt ju väga ühtehoidev soe kollektiiv ja täpselt selline on olnud ka vastuvõtt,” ütles Kübar.

Linnateatri uue maja ehitamiseks läheb lahti mitte varem kui hilissügisel. Seni toimuvad vanades ruumides suured lammutustööd. Linnateatri haldusjuht Rain Raabel lausus, et täielikult muutub ruumiprogramm, suurima uuendusena lisanduvad proovisaalid.

“Suurt proovisaali projekteerida on päris keeruline. Lisaks leida ruumi, mis oleks proportsioonis teatri uue suure lavaga. Tegelikult tuleb ka ruumi juurde välise ehitusega, millega lisandub natukene üle 3000 ruutmeetri.”

Linnateater on Tallinna linna hallatav teater, millel on olemas küll teatud esindusfunktsioon, mida aga kunstitegemisega ei saa segi ajada.

“Idealistlikult öeldes on ikkagi soov luua ja kaasa aidata, et Linnateater oleks väga hea teater ja soov on olla selle väga hea teatri väga hea juht. See hõlmab nii sisu kui vormi kui ka inimesi ja ka seda, et kõige paremad teatrispetsialistid Eestis töötaksid Linnateatris ja just siit tuleksid kõige huvitavamad loomingulised nüansid Eesti teatrisse,” mõtiskles Mihkel Kübar.

“Mulle tundub, et Tallinna Linnateatrit on ikkagi ka kõik poliitikud ja inimesed aktsepteerinud kui kunstitemplit, mitte ideoloogilist paika. Ja see on midagi, mida ma kindlasti tahan säilitada. Teater oma olemuselt peakski olema vaba,” lubas uus peanäitejuht.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.