"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Nüüd saab veebiapteegi kaudu ka ravimite retsepte pikendada (0)
21. juuni 2021
Foto Scanpix

Suvine elurütm tekitab sageli olukorra, kus retseptiravimit on vaja kiiresti pikendada. Benu veebiapteegi abil on nüüdsest selline võimalus ning sõltumata asukohast saab retseptiravimi pikendamiseks arstilt otsuse 15 minuti jooksul.

Benu veebiapteegi omaniku Inge Meseki sõnul võimaldab kiiret ja paindlikku retsepti pikendamist Benu veebiapteegi ja virtuaalse arstikonsultasiooni platvormi MinuDoc ühendamine. “Esimest korda Eestis on veebiapteek ja telemeditsiini teenusepakkuja omavahel integreeritud. Kliendile võimaldab see pakkuda mugavat lahendust, kus aegunud ravimiretsepti saab veebiapteegi kaudu uuendada. Just suvel kui ollakse rohkem kodust eemal on oluline tagada paindlik retseptiravimite kättesaadavus ning nii vähendada ka perearstide töökoormust,” rääkis Mesek

“Retsepti pikendamiseks tuleb patsiendil end Benu retseptikeskkonnas esmalt identifitseerida ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga ning valida varasemalt välja kirjutatud retsept, mida soovitakse pikendada. Seejärel suunatakse klient MinuDoci lehele, kus tuleb vasta mõnele ravimi tarvitamisega seotud küsimusele, mis on arstile retsepti pikendamise otsuse tegemiseks vajalikud,” selgitas Mesek ning lisas, et retsepti pikendamise otsuse teevad Minudoci üld-ja perearstid 15 minuti jooksul, pärast patsiendi digiloo ning varasemalt välja kirjutatud retseptidega tutvumist.

“Retsepti pikendamise otsus jõuab patsiendini SMSi ja e-kirja teel hiljemalt 15 minuti jooksul ning seejärel saab ravimi tellida, kas lähimasse apteeki, pakiautomaati või kulleriga soovitud aadressile,” tõi Mesek erinevatest ravimi kättesaamise võimalustest näiteid ning lisab, et apteeki tellides on kauba tarne tasuta ning sobiva apteegi saab valida üle Eesti 80 apteegi seast.

“Kõige sagedamini soovivad patsiendid pikendada rasestumisvastaste vahendite, allergia, astma, diabeedi ja vererõhu ravimite retsepte,” rääkis Mesek ning selgitab, et virtuaalselt saab pikendada ravimite retsepte, mida kasutatakse kuuridena, krooniliste või pikalt kestvate haiguste raviks. Ravimi pikendamise otsuse teevad pärast patsiendi digiloo ning varasemalt välja kirjutatud retseptidega tutvumist kvalifitseeritud üld- või perearstid. Küsimuste korral võtab arst patsiendiga telefoni teel ühendust. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.