"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Rae vallas kütab kirgi planeeritav trammiliin (0)
21. juuni 2021

Kuigi trammiühendus Ülemiste ja Tallinna piiril asuva Peetri alevikuni edendaks oluliselt ühistranspordi kasutamist Rae vallas ja vähendaks igapäevast pendelrännet autoga liiklemisel, on nüüdseks ilmnenud sadade vallaelanike vastumeelsus uue trammiliini trajektoorile.

Nii mõnelgi transpordikoridori äärde jääval kohalikul on väidetavalt läbimõtlemata transpordikoridor harja punaseks ajanud ning mitmed korteriomanikud on valmis oma õiguste kaitseks minema Rae valla vastu kohtusse – taas on tegemist sündroomiga NIMBY (Not In My BackYard), mida Eestis juba üksjagu ilmnenud.

Abivallavanem laiutab käsi, et tahetakse kiireid transpordilahendusi, aga mitte trammi. Kuigi hiljuti läbi viidud elanike heaolu-uuringus osutus ülekaalukalt populaarseimaks ja parimaks ühistranspordivahendiks tramm, ei olnud uuringu tegemise ajal teada täpne trammikoridori paiknemine.

Mõistagi on vahe, kas trammi trajektoor on sirge ja väheste peatustega või lookleb sörkija kiirusel, tuues kaasa tugeva müra ja vibratsiooni eramajade vahel. Kuna aga tegemist on sedavõrd olulise projektiga, peaks ometi mingi kompromissi leidma. Kas selleks võiksid olla uued, puhtad ja korralikud bussid ühes ilmastikukindlate bussipeatustega ning kaameravalvega jalgrattaparklad?

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.