"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Aegna vabatahtlikud päästjad: rõõmus jaanipidu tuleb ohutult! (0)
22. juuni 2021
Mais hooaega alustanud Tallinna ja Aegna saare liinilaeval Vesta on kahe kuuga teenindatud juba 3627 reisijat. Foto: Albert Truuväärt

Erakordselt kuumad ja kuivad ilmad on tekitanud Eesti metsades suure tuleohu. Enamik Harjumaast, sealhulgas Tallinn ja Aegna saar on Riigi Ilmateenistuse andmetel suure tuleohuga piirkond. Seetõttu tuletab Aegnal valvav Vabatahtlik Reservpäästerühm meelde, et looduses lõkke tegemisel või grillimisel peab olema väga ettevaatlik.

„Aegna oma imelise loodusega meelitab jaanipühadeks saarele palju inimesi. Seda olulisem on, et igaüks hoolib nii enda kui saare heaolust, teeb lõket vaid selleks ettenähtud kohas ja vähimagi kahtluse korral, kas see on ikka ohutu, jätab tule üldse tegemata,“ sõnas Vabatahtliku Reservpäästerühma juhatuse liige Kristo Kannik. „Samuti tasub erakordseid ilmaolusid arvestades varuda piisavalt joogivett ning kaitsta end päikese eest, et kuumus liiga ei teeks,“ lisas Kannik.

Võidupüha ja jaanipäeva tähistamisega kaasneb tavaliselt tujutõstvate jookide tarbimine, millega tasub aga piiri pidada. „Seltskonnas võiks alati olla vähemalt üks kaine inimene, kes hoiab silma peal, et joobes sõbrad ujuma ei läheks, lõket ülekäte ei laseks ja kutsuks vajadusel kiirelt abi,“ sõnas Tallinna 

Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja asetäitja Janek Lass. Lassi sõnul on Aegna olnud varasematel aastatel olnud heades kätes. “Usaldame oma tublisid partnereid ja loodame, et seegi Jaanipäev, vaatamata suurele kuumusele, möödub rahulikult ja turvaliselt”.

Vabatahtlik Reservpäästerühm valvab Tallinna Kesklinna linnaosa alla kuuluval Aegna saarel juba alates 2003. aastast. Vabatahtliku Reservpäästerühma ülesanne Aegnal on anda saare elanikele ja külalistele vajadusel esmaabi, hoida silm peal saare tuleohutusel, reageerida õnnetustele ning jagada ohutusalast infot, nõu ja abi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.