"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
TALLINNA KORTERITE HINNAD KERKIVAD KIIRELT Eluaseme hinnaindeks tõusis 6,6 protsenti (0)
22. juuni 2021
Esimeses kvartalis mõjutas eluaseme hinnaindeksit tavapäraselt enim Tallinna korterite hinnatõus. Foto: Albert Truuväärt

Statistikaameti andmetel tõusis eluaseme hinnaindeks 2021. aasta esimeses kvartalis 6,6 protsenti nii võrreldes eelmise aasta neljanda kui ka esimese kvartaliga.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ning seda arvutatakse korterite ja majade kohta.

Statistikaameti analüütiku Egne Säinasti sõnul mõjutas esimeses kvartalis eluaseme hinnaindeksit tavapäraselt enim Tallinna korterite hinnatõus, vahendab BNS.

“Korterite hinnad kokku tõusid võrreldes eelmise aasta neljanda kvartaliga 7,5 protsendi, võrreldes esimese kvartaliga aga 8,6 protsenti,” ütles Säinast.

Majade hinnad kasvasid esimeses kvartalis võrreldes eelnevaga 4,5 protsenti ja eelmise aasta sama ajaga võrreldes 2,2 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks tõusis esimeses kvartalis võrreldes 2020. aasta neljanda kvartaliga 5,5 protsenti ja võrreldes esimese kvartaliga 6,5 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme ostja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme ost, muud eluaseme ostmisega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.