"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Nakatumine langeb, kuid delta tüve osakaal jätkab kasvamist (0)
22. juuni 2021
Ilja Matusihis

„Olukord Harjumaal teeb tähelepanelikuks, sest seal on viimase kahe nädala jooksul tuvastatud 73 δ tüve ehk 48,6% kõikidest kahe nädala jooksul tüpiseeritud proovidest,“ ütles Terviseametinakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp.

Haigestumuse intensiivsus on üle-eestiliselt keskmine. Epidemioloogilise olukorra halvenemise vältimiseks on vaja keskenduda võõrtüvede seirele ja tõrjele.

24. nädala jooksul lisandus 282 haigusjuhtu. Võrreldes eelmise nädalaga vähenes uute juhtude arv 25,8% võrra. Kõrgeima haigestumusega piirkonnad on endiselt Raplamaa, Ida-Virumaa  ja Võrumaa, kuid ka neis maakondades on haigestumus langustrendis. 

Võrreldes 23. nädalaga suurenes nakatumise osakaal välismaal ja tervishoiuasutustes ning vähenes tööl ja laste- ja õppeasutustes. Nakatumise osakaal perekonna ringis ei muutunud. Analüüsitud andmete põhjal jäi nakatumiskoht teadmata 27% juhtudest.

Nakatamiskordaja on viimastel nädalatel olnud langustrendis, kuid δ tüve osakaal jätkab kasvamist. „Siseriiklikku levikut ei ole veel täheldatud, kuid kindlasti tuleb välismaalt tulles oma tervise suhtes tähelepanelik olla ning vajadusel ka isolatsioonis püsida,“ lisas Sepp. 

24. nädalal kinnitati sekveneerimise käigus 50 δ tüve, neist 4 sisse toodud ja 46 kohalikku juhtu. Sekveneerimisega on kinnitatud, et paljud Eestis tuvastatud δ tüvega nakatunute viiruse geneetiline järjestus on väga sarnane hetkel Peterburis leviva tüvega. Sellelt saab järeldada, et Eestis tuvastatud nakatunud on otseselt või kaudselt seotud Venemaal reisimisega. δ tüve laialdast siseriiklikku levikut ei ole veel täheldatud.

Sepp lisas, et hetkel võib haigestumise langust prognoosida veel vähemalt paar nädalat, kuid δ tüve osakaalu suurenemine võib juba juulikuus taas teatava kasvu tekitada.

24. nädalal kasvas haigestunute arv üle 80 ja 75-79 aastaste seas. Haigestunute arvu langus oli suurim noorte seas vanusrühmades 15-19 (-62%), 5-9 (-47%) ja 10-14 (-42%).

Hospitaliseeritute hulgas jätkuvalt väheneb üle 60-aastaste inimeste osakaal. Hospitaliseerimist vajanud noorte ja keskealiste inimeste osakaal suureneb, eriti vanuses 0-29, 30–39 ja 40–49. Eelmisel nädalal suri kaks inimest vanuses 81 ja 83 eluaastat. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.