"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pirita linnaosavanem: erakordse kuivuse tõttu võiks lõkked tegemata jätta (0)
22. juuni 2021
Foto: Pirita LOV

Lõket tohib teha ainult selleks ette nähtud kohtades. Pirita rannas ja metsas lõkkeplatse ja grillimise kohti ei ole,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta lisas, et viimastel päevadel on ebaseaduslike lõkete tegemisele reageerinud päästjad ning grillipidulisi on korrale kutsunud rannaalal patrulliv turvafirma. “Tänan kõiki tähelepanelikke inimesi, kes on ebaseaduslikust tuletegemisest teada andnud,” ütles Liinat.

Kuigi Pirita rannas ja metsas on lõkke tegemine ja grillimine keelatud, leidub isegi praegusel põuaajal ja põrgukuumaga inimesi, kes keelust ei hooli. Tõnis Liinati sõnul on üheks suviseks nuhtluseks saanud lõkketegijad ja grillijad, kes eiravad ohutusnõudeid ning peavad grillipidu kohas, kus see pole lubatud.

“Igasuguse lõkke tegemine on praegu suur risk. Mõistlik on lõkked tegemata jätta või kui siiski otsustatakse jaanilõket või grilli teha, tuleb järgida eriti rangelt ohutusnõudeid,” manitses Liinat.

Lõket tohib teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale või muule põlevmaterjalile. Lõkkekohas või grillimiskohas peab olema vähemalt üks tulekustutusvahend, näiteks pangetäis vett või liiva või tulekustuti. Tuld ei tohi jätta järelevalveta ja viimane pidutseja peab kandma hoolt selle eest, et tuli saaks kustutatud. Ka ei tohi lõkke tegemine ja grillimine häirida naabreid.

Kuigi ilmateade lubab eelolevaks jaaniajaks siin-seal äikesevihma sabinat, pole niiskust kauaks, sest päike ja tuul kuivatavad maapinna kiiresti. “Mõistlik on lõkke tegemine jätta aega, kui ilmaolud seda rohkem soosivad,” soovitas Liinat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.