"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
VIDEO: Belobrovtsev: Vanalinna Päevad on üheks Tallinna visiitkaardiks (0)
22. juuni 2021
Albert Truuväärt

“Ma julgeks väita, et Vanalinna Päevad on kindlasti üheks Tallinna visiitkaardiks.  Loodame, et sellel ajal saavad siia tulla ka turistid, sest ka nende jaoks on see alati olnud üks tõmbenumber,” ütles Tallinna abilinnapea Vadim Beloprovtsev. 

Paljude kurvastuseks ei toimunud mullu legendaarseid Tallinna Vanalinna Päevi. Sel aastal leiavad 39ndad Vanalinna Päevad  traditsioonilise mai lõpu ja juuni alguse asemel hoopis 12.- 15. august. Tänavune programm on ootuspäraselt tihe ja põnev. 

Sel aastal on Vanalinna Päevade keskmes eelkõige Tallinnaga seotud lood ja legendid. Nagu tavaks on saanud, täitub ka tänavu vanalinn neljal päeval muusika, tänavateatri, muuseumituuride ja muu põnevaga. “Selle aasta avamine toimub 12. augustil, Raekoja platsil avamistseremooniaga. Pärast seda on suur kontsert, kus Trad Attack laulab ja müristab Vanalinna Päevad avatuks,” rääkis Tallinna Vanalinna Päevade programmijuht Katrin Valkna. 

Muusika, kino ja rüütliturniir

Vanalinna Päevade Üheks tähtsündmuseks kujuneb  Eesti ja Soome ühiskontsert TALSINGI. Erilisest kontsertpaikadest võiks esile tuua Katariina kiriku ja hoovid, kus saab kuulata selliseid artiste nagu näiteks Anna Kaneelina, Mari Kalkun ja Liisi Koikson. “Inimeste nälg kultuuri, koosolemise ja väljas käimise järgi on väga suur,” leidis Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Nelja päeva vältel saab kuulda väga palju erinevaid legende ja lugusid erinevatest inimestest, aegadest, hoonetest  ja mõistagi ka kummitustest.  “Üks asi, mida ma kindlasti tahaks esile tuua, on Jaan Krossi kirjanduskohvikud, kus  Eesti väga armastatud näitlejad loevad neljas vanalinna punktis Jaan Krossi tekste,” lausus Valkna.  

Kino SÕPRUS tuleb välja filmiprogrammiga “Kino peab saama – Filmitud Tallinnas”. Koostöös Tallinna Linnamuuseumiga toimuvad ekskursioonid erinevates vanalinna võttepaikades. “Ma kujutan ette, et väga paljudesse kohtadesse inimesed ei ole kunagi sattunud. Üks põhjus, miks Vanalinna Päevadele veel peaks tulema, on kindlasti ka rüütliturniir,” leidis Haukanõmm. 

Täpsema kava ja info vanalinna päevade kohta leiab aadressilt www.vanalinnapaevad.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.