"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Kalamaja arendajad soovivad trammiringteed rajada (0)
22. juuni 2021

Kalamaja suurimad arendajad pakuvad linnale eskiisiprojekti, millega soovitakse ühendada trammiteega kogu Kalamaja mereäärne piirkond ja südalinn. Kuna Kalaranna piirkond on kiirelt arenev, oleks töötajaid, elanikke ja turiste teenindav ühistransport varem või hiljem vajalik.Projekti järgi soovitakse ühendada Vanasadama ja Kopli trammiteed. See tekitaks trammiringtee, mis seob Kalaranna elamukvartalid ja kultuuriasutused ülejäänud Kalamaja ja ka südalinnaga. “Me analüüsisime läbi, et need lahendused on võimalikud,” selgitas K-Projekt AS-i teedeinsener Robert Peterson. “Natuke tuleb tänavaruumi ümber jagada, haljastust ümber jagada ja teede muldkeha trammitee jaoks laiendada ning mõnes kitsamas kohas leida täiendavaid erilahendusi, kus autod on lühikestel lõikudel trammiga ühisel sõidurajal.”

Ringtrammitee aitaks Kalaranna uutel elanikel ja töötajatel, keda aastatega aina juurde tekib, mugavamalt südalinna jõuda. Hetkel lahendab liiklust küll buss, kuid kitsastel kalamaja teedel, seisab see tipptundidel ummikus koos autodega. “See ringtrammi idee, mille me nüüd juurde oleme toonud, on tulnud sellest, et tegime oma mereäärsete elanike hulgas küsitlusi, et mis marsruutidel liigutakse,” ütles BLRT Grupi kinnisvara arendusdirektor Ivar Piirsalu. “Tuligi välja, et enamasti liigutakse kesklinna, Balti jaama, vanalinna ja mereääre suunas.”

Lisaks kohalikele elanikele toetaks liin ka linna külaliste jõudmist uute turismimagnetite poole nagu seda saab olema 202. aastaks valmiv Patarei merekindluse uus nägu.

“Täna mingil põhjusel bussiliiklus ikkagi väga hästi ei tööta ja me leiame, et tramm oleks hästi loogiline ja lihtne lahendus turistide toomiseks siia meie juurde,” lausus Patarei merekindluse tegevjuht Urmas Sildnik. “Kui me vaatame statistikat, siis Tallinna sadamat külastab umbes 10 miljonit turisti ja Tallinna lennujaama 3,5 miljonit. Kui me suudaksime lennujaamast tuua selle trammiringtee, läbi sadama otse siia Kalaranna poole, siis ma arvan, et me kõik võidame sellest.”

Arendajate sõnul liigub kesklinn jõudsalt mere poole ning Tallinnal oleks sellist liini hädasti vaja. Idee on veel nii värske, et linn seda hetkel kommenteerida ei soovi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.