"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kuumalaine hoiatus mootorratturitele - kuidas saada ohutult jaanipäevale (0)
23. juuni 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne


Seoses jaanipäevaga liigub sel nädalal teedel palju mootorrattaid. Team Motohunt asutaja Raino Verliini sõnul on kuumalaine mootorratturitele eriolukord, kus tuleb mitu sammu ette mõelda. 

„Kuigi lühikeste pükstega sõita tundub lihtne ja mugav, siis kuumaga kipsis olla on palju ebamugavam. Samuti tuleb ennetada üle kuumenemist – kui oled vedelikupuuduses ja üle kuumenenud, siis on juba liiga hilja“, sõnas Verliin.
Soovitused mootorratturitele:

  • Kuumus ei ole põhjus loobuda turvavarustusest – kõige rohkem õnnetusi juhtub mootorratturitega just kõige kuumematel päevadel. Suviseks sõiduks on olemas spetsiaalne turvavarustus ja on ka alusriietus, mis jahutab.
  • Tarbi vedelikku õigesti – suvel mootorrattaga sõites pead käituma nagu professionaalne sportlane, kes ennetab janu.
  • Maanteel sõites vali trajektoor, kus ei ole sulavat pigi. See on kuumaga libe.
  • Linnakiirusel liigeldes aitab kergemaid vigastusi ära hoida ka teksariietus – pikad teksapüksid ja pikk tugevast materjalist jakk.
  • Püüa linnas olla liikumises – sõida pikem ring, et vältida seismist ja ummikuid.Kui võimalik, püüa seisma jääda varjus, jäta selleks näiteks pikem pikivahe. Kasuta veoauto, majade või puude varjusid.
  • Sõida mõistusega – kuigi tuul jahutab, ei ole see põhjus arutult kihutamiseks, mis toob endaga kaasa palju suuremaid ohtusid.

Raino Verliini sõnul tagas Team Motohunt möödunud nädalavahetusel reedest pühapäevani jalgratturite turvalisuse nii Valgas kui Viljandis. “Kogu 25-inimeseline tiim oli kaks päeva 31 kraadi juures 14 tundi järjest täisvarustuses”. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.