"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO JA FOTOD! Äikesetorm on mitmel pool paisanud teele puid ja oksi (0)
23. juuni 2021
Ilja Matusihis

Lääne- ja Harjumaal on tormi tõttu mitmel pool teedele kukkunud puid või oksi, hoiatab transpordiamet. 

“Eriti tähelepanelik tuleb olla väiksematel kõrvalteedel, kus kohati on liiklus täiesti kinni. Palume liiklejatel olla ettevaatlikud,” märkis amet. 

Vaata galeriid (87)

Päästeamet lisas, et torm on eriti palju räsinud just Lääne-Harju piirkonda. “Palju on langenud puid nii teedel kui kodudes. Kutsete rohkuse tõttu võib hetkel päästjate jõudmine sündmustele võtta tavapärasest rohkem aega. Olge ettevaatlikud ja varuge kannatlikku meelt,” märgivad päästjad kolmapäeva pärastlõunal.

Äikesetorm jättis vooluta ligi 10 000 klienti

Elektrilevi ja partnerite rikkebrigaadid töötavad koostöös päästjatega elektrivarustuse taastamise nimel Harjumaal, kus äikesetorm langetas puid ja jättis vooluta 10 000 klienti.

“Enim on probleeme põhjustanud liinidele kukkunud puud, mis on Harjumaal kaasa toonud üle 30 erineva rikkekoha. Oleme olnud päästeametiga infovahetuses, et ühendada jõud prioriteetsemate rikete lahendamiseks,” ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp.

Tema sõnul kõik hetkel saadaolevad jõud tormikahjude likvideerimisse kaasatud ning partnerettevõtted komplekteerivad lisabrigaade, et töid kiirendada.

Elektrilevi ja partnerid teevad kõik endast oleneva, et rikked võimalikult kiirelt klientide ühendus võrguga taastada. Kliendid saavad SMS-teavituse, kui selgub täpsem vooluvarustuse taastamise aeg.

Tähtis on meeles pidada, et katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Liinile langenud puu või mõne muu ohtliku olukorra fikseerimisel tuleks helistada rikketelefonil 1343 või hädaabinumbril 112.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.