"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Eesti külade ja külaelanike auks on loodud oma hümn "Küla elab", millele valmis hiljuti ka ametlik video, mis on lühikese ajaga kogunud juba ligi 50 000 vaatamist. (0)
23. juuni 2021
Eesti Külaliikumine Kodukant

Eesti külade hümni „Küla elab“ esitab Nedsaja Küla Bänd koos lauljatar Ithaka Mariaga. Sõnade autoriks on Aapo Ilves ning viisi on loonud Priit Pajusaar ning laul on loodud Eesti Külaliikumine Kodukant MTÜ ja Põlvamaa Liikumine Kodukant MTÜ tellimusel.

„On heameel tõdeda, et Eesti külaliikumise tunnuslaul „Küla elab“, mille esmaettekanne toimus 2019. aasta augustis Räpinas, Eesti Külade XIII Maapäeval, on saanud omale just sellel aastal tuule tiibadesse. See oligi meie unistus ja suur soov luua selline rahvalik laul, mida kõik külad koos laulda saavad ja mis oma sõnumiga tõstaks esile Eesti külaliikumise ja külade väe. Äsja kuulutasime välja Aasta küla just selle laulu saatel ja nüüd kustume kõiki selle aasta jaanipidudel seda oma külades jaanituld süüdates rõõmsalt kaasa laulma. Loodan, et jaanid mööduvad just selle laulu saatel,“ kommenteerib  MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant esindaja Krista Habakukk. 

Nedsaja Küla Bändi juht ja karmoškamees Toomas Valk ütleb, et laul on publiku poolt väga hästi vastu võetud. „Mulle teeb suurt rõõmu, et laul on inimeste poolt väga soojalt vastu võetud. Tore on näha, kui kontsertidel hakkavad inimesed meiega koos laulu refrääni „Küla elab, küla jääb“ kaasa laulma.“ Ka Toomasele endale on see üks südamelähedasemaid laule. „See on tore ja südamlik lugu, mis sobib hästi meie külabändi imagoga.  Aapo Ilves on teinud loole sobiva teksti ja Priit Pajusaare veidi lottelik muusika sobib samuti kui valatult. Minu enda lemmikfraas laulust on „…igal eestlasel on oma enda küla vaja“, sest nii see ju tõepoolest ka on.“ 


Laulu ametliku videot näeb siit: https://www.youtube.com/watch?v=J2irimHeYcU. „Küla elab“ viis ja sõnad on saadaval ja kõigile kasutamiseks kodulehel www.koduant.ee

Järgmisena on live-esitusena võimalik külahümni kuulata Nedsaja Küla Bändi ja Ithaka Maria esituses juba sel reede, 25. juunil, Värska Seto Folgil.  „Küla elab“ laulu on lahkelt palutud kasutama kõik külaseltsid ja kogukonnad. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.