"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Kuulsa nõmmeka Jüri Järveti mälestuspingile kinnitati nimetahvel (0)
25. juuni 2021
Foto: Nõmme LOV

“Järvet ja Panso elasid mõlemad Kivimäe jaama lähedal ning seetõttu võis neid tihti ka perroonil kohata,” rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. “Alguses mõtlesime panna mõlemale suurkujule eraldi pingid, aga siis leidsime, et miks sõpru lahutada – sildid võib ju panna ühele pingile. Pink sai paika Voldemar Panso 100. sünniaastapäeval 1. detsembril 2020 ning nüüd, Jüri Järveti 102. sünniaastapäeval, kinnitasime pingile pidulikult ka temanimelise sildi.”

18. juunil, eesti särava teatri- ja filminäitleja Jüri Järveti 102. sünniaastapäeval kinnitati Nõmmel Kivimäe jaama juures mälestuspingile pidulikult temanimeline silt.

Foto: Endel Apsalon

Ettepaneku põlistele nõmmekatele, eesti teatri suurkujudele Jüri Järvetile ja Voldemar Pansole pingid panna tegid MTÜ Nõmme Heakorra Selts liikmed Urmas Arike, Leho Lõhmus ning kultuuriloolane Piret Loide – ja Nõmme Linnaosa Valitsus pani suurepärasele ideele  pikemalt mõtlemata õla alla.

“Ma pean austus- ja mälestuspinkide panekut äärmiselt tänuväärseks tegevuseks. Tänulikkust ei ole elus kunagi liiga palju ja mälestuspingid on üks viis, kuidas meie jaoks olulisi inimesi meeles pidada,” ütles linnaosa vanem.

“Samas on see ka praktiline element linnaruumis, pakkudes võimalust peatuda, puhata jalga, mõelda lõpuni mõni mõte. Ja miks mitte leida ka inspiratsiooni nende inimeste eludest, keda me selle pingiga meeles peame.”

Jüri Järvetile olid tulnud lugupidamist avaldama ja nii pinki kui silti oma silmaga kaema mitmed kunagised kolleegid, tema ande austajad, sugulased, sõbrad ja tuttavad. Oli suurepärane päev meenutamaks üht eesti läbi aegade säravamat teatri- ja filminäitlejat, tundmaks heameelt anderikastest inimestest ja uhkust Nõmme üle.

Maria Klenskaja ja Ülle Kaljuste. Foto: Endel Apsalon
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.