"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Juunikuus tõusis tarbijate kindlustunne (0)
26. juuni 2021
Ilja Matusihis

Konjunktuuriinstituudi andmeil tõusis tarbijate kindlustunne juunis maikuuga võrreldes 5 punkti võrra -11 punktini, aasta varem oli näitaja -22 punkti juures, vahendas BNS.

Hinnang riigi majanduslikule olukorrale järgneva 12 kuu jooksul tõusis juunis -20 punktilt -2 punktini, aasta varem oli näitaja -29 punkti.

Tarbijate hinnang perekonna majanduslikule olukorrale järgneva 12 kuu jooksul langes 1 punktilt 0 punktile, mullu juunis oli näitaja 2 punkti.

Säästmise tõenäosuse hinnang järgmise 12 kuu jooksul langes kuuga 1 punkti võrra -30 punktile, aasta tagasi oli indikaatori näit -5 punkti.

Eesti Konjunktuuriinstituut avaldab igakuiselt konjunktuuribaromeetrid, mis näitavad küsitluse positiivsete ja negatiivsete vastuste protsentide vahet. Kindlustunde indikaator on Euroopa Komisjoni kasutatav baromeetri sünteesindikaator.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.