"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Põhja-Tallinna linnaosavanem: Stroomi rand on ujumiseks puhas (0)
27. juuni 2021
Ilja Matusihis

Põhja-Tallinna linnaosavanema Peeter Järvelaiu sõnul on Terviseameti tehtud viimane veeproov Stroomi rannas puhas. “Inimestele saame täna öelda, et Stroomi ranna vesi on puhas. Kui mõnda aega tagasi oli kahtlus, et inimesi ujuma ei julge lubada, siis viimased proovid on küll täielikult korras,” kinnitas ta.

Sellest tulenevalt ei näe ta põhjust, miks peab Stroomi rannas suplemise keelama. Ta tõdes, et mõnikord võib randa tulla adru, kuid see ei tähenda, et vee kvaliteet oleks ujumiseks ebasobilik.

Järvelaid selgitas, miks on Stroomi ranna veekvaliteedi ümber segadus tekkinud. “Euroopa Liit on kehtestanud nõuded, mis lähtuvad vee hindamisel nelja aasta keskmisest, mitte vee hetkelisest seisust,” kinnitas Järvelaid veelkord, et hetkel on Stroomi rannas vesi ujumiseks igati sobilik.

“Ei, Peeter Järvelaid ei eksi, kui ta ütleb, et vesi Stroomi rannas on puhas, sest viimased proovid on küll puhtust näidanud, kuid Terviseamet teeb oma prognoosi viimase nelja aasta põhjal ja see lubab ikkagi oletada, et vesi Stroomis ei pruugi puhtana püsida,” rääkis Terviseameti keskkonnatervise osakonna juhataja Leena Albreht.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.