"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Helsingi tõusis ülemaailmse elukalliduse edetabelis 18 kohta (0)
28. juuni 2021
Foto Scanpix

Helsingi on Merceri iga-aastase elukalliduse uuringu käigus tõusnud 18 kohta. Selles uuringus käsitletakse rahvusvaheliste töötajate elamiskulusid 209 linnas üle maailma. Sel aastal on Soome pealinn maailma 56. kõige kallima linnana võrreldes 2020. aasta 74. kohaga.  

Edetabeli tippu tõusis Türkmenistani pealinn Ashgabat, mis on praegu majanduskriisi ja inflatsiooni tõusul, mille tulemuseks on välismaalt lähetatud töötajate suuremad kulud. Liibanoni pealinn Beirut pääses samuti esikümnesse tänu aastatepikkuse majanduslanguse tagajärjel tekkinud suurele kauba- ja teenusepuudusele, mida süvendas veel eelmise aasta Beiruti sadama plahvatus. Beirut tõusis aastatagusega võrreldes 42 kohta.  

Teiste esikümnesse kuuluvate linnade hulka kuulusid juba tavapäraselt Hongkong, Zürich, Singapur ja Tokyo, mis on pikka aega olnud maailma kõige kallimad linnad, eriti välistöötajate jaoks.  

Aruandes ei käsitleta Helsingi edetabeli tõusu taga olevaid tegureid, mis põhinevad üüril, ostujõul, transpordil ja meelelahutuskuludel. Edetabel ilmus vaid mõni tund pärast seda, kui majandusajakiri CEO World hindas Soome elukvaliteedi poolest parimaks riigiks maailmas, edestades Taanit ja Norrat.  

Elamiskulude tõus on Helsingis ja mujal riigis olnud üha aktuaalsem teema. Üürid pealinnas on alates 2010. aastast tõusnud enam kui 50%, samas kui kodu ostmise kulud on suuremad kui kunagi varem. Vahepeal oli linn hiljutises ülemaailmsete linnade edetabelis põhja lähedal, osaliselt tänu kõrgele elamiskulule.  

Merceri kümme rahvusvaheliste töötajate jaoks kõige kallimat linna maailmas:  

1. Ashgabat, Türkmenistan  

2. Hongkong  

3. Beirut  

4. Tokyo  

5. Zürich  

6. Shanghai  

7. Singapur  

8. Genf  

9. Peking  

10. Bern  

Adam Oliver Smith – Helsinki Times  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.