"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
TALLINNAS SAAB EELREGISTREERIMATA VAKTSINEERIDA VIDEO! Jelena: internetist lugesin ja kohe tulin (0)
28. juuni 2021
Foto Albert Truuväärt

“Mina vaktsineerin sellepärast, et suvel on palju ringisõitmist igal pool. Ma täna hommikul internetist lugesin sellisest võimalusest ja kohe tulin,” rääkis vaktsineerimise järjekorras seisnud Jelena.

Alates tänasest on võimalik end vaktsineerida ka ilma eelneva broneeringuta, seda saab teha Tallinnas Lasnamäe Centrumi Confido kliinikus ja alates neljapäevast ka Narva Faama keskuses.

Vaata galeriid (19)

Arstikeskus Confido OÜ juhatuse liige Risto Laur ütles, et hommik algas töiselt. „Kohe pärast avamist hakkas inimesi tulema ja vahepeal oli siin lausa 50 inimest järjekorras,“ lausus ta. „Mul ongi nüüd inimestele selline palve, et meie kliinik on avatud kuni üheksani õhtul, et ei pea korraga hommikul kohale tulema, võib läbi jalutada ka õhtu poole.”

Ent tegelikult paneb vaktsineerimine kliiniku töötajatele lausa topelt koormuse, kuna nad tegelevad ka muude teenuste pakkumisega.

“Meie töötajad peavad tõesti lisaks vaktsineerimisele tegelema ka muude probleemidega.  Seega ongi tähtis, et vaktsineerimisele ei tule kokku väga palju rahvast, sest neile lisanduvad siis ju ka muude probleemide pärast pöördujad, aga nii töiselt me siin opereerime tõesti,” selgitas Risto Laur.

Mugavaks teeb vaktsineerimise ka asjaolu, et kasutatakse  ühedoosilist vaktsiini Janssen.

Vaktsineerimistöörühma juht  Marek Seer ütles, et täna käivitus pilootprojekt. „Loodame saavutada seda, et need, kes ei ole millegipärast veel vaktsineerima jõudnud, saaksid mugavalt muid asju ajades lihtsalt vaktsineerimiselt läbi astuda,“ lausus ta. „Ka need, kes millegipärast kahtlesid, eks see ole kutse ka neile, et tulge tehke ära ja kõigil on turvalisem elada. Nüüd, kui asi on nii lihtsaks tehtud, loodame, et kõik kõhklejad siiski vaktsineerima jõuavad.”

Jätkuvalt saab vaktsineerimiseks aja registreerida digiregistratuuris ja riigi infotelefonil 1247. Vabu aegu sellesse ja järgmisse nädalasse on saada üle Eesti. Vaktsineerimine on tasuta ja vaktsineerida saavad Eestis elavad inimesed alates vanusest 12 eluaastat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.