"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Malevasuvi Nõmmel sai hoo sisse (0)
28. juuni 2021
Foto: Nõmme LOV

Täna, 28. juunil alustas Nõmmel tööd esimene õpilasmaleva rühm: 16 noort vanuses 13–15 aastat. “Õpilasmaleva kaasamine Nõmme suvistel heakorratöödel on kujunenud toredaks traditsiooniks,” kinnitas Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. “Noortest energilistest töökätest on meie linnaosa igal suvel ainult võitnud.”

Malevanoored alustavad Nõmmel tööpäeva kell 10 ning lõpetavad kell 14 ühise lõunasöögiga. Ka tänavu on plaanis peamiselt heakorratööd: prügi koristamine, võsa lõikamine, aedade värvimine ning teised väiksemad tööd. Malevasuve jooksul saab ring peale kõikidele Nõmme haljasaladele.

“Lastele meeldivad väga värvimisega seotud tööd,” teab linnaosa vanema asetäitja Karmo Kuri, “ja loomulikult pakuvad põnevust ka võsalõikusega seotud ülesanded. Kokku tegutseb Nõmmel tänavu kolm malevarühma: 28. juunist kuni 6. juulini 16; 19. juulist kuni 23. juulini 10 ja 19. juulist kuni 30. juulini 16 põhikoolinoort vanuses 13–15.”

Õpilasmaleva rühmajuhtide peamised ootused malevasuvele on seotud sellega, et noored saaksid esmase töökogemuse ning leiaksid ühise tegutsemise kaudu uusi sõpru. Ka noored ise on malevasuve ootustest-lootustest rääkides seda oluliseks pidanud.

“Ja eks omateenitud rahal ole ka tänapäeval pisut teine väärtus kui emalt-isalt saadud,” usub linnaosa vanem Grete Šillis ja soovib rõõmsat ja tegusat töösuve kõigile. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.