"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Päästjad käisid kokku korjamas spordiplatsile sattunud elavhõbedat (0)
28. juuni 2021
Foto: Scanpix

Päästjad käisid möödunud nädala lõpus Harjumaal Haabneemes kokku korjamas spordiplatsile sattunud ohtlikku elavhõbedat. 

Pühapäeval kella 12.03 ajal märgati Männi põiktänava korvpalliväljaku juures maas elavhõbedat. Päästjad kogusid tervisekahjustusi tekitava aine kokku ja viisid ohtlike jäätmete kogumispunkti. Hinnanguliselt oli staadionile sattunud umbes 20 grammi elavhõbedat, teatas Põhja päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile. 

Päästeamet tuletab meelde, et elavhõbe tuleb korjata üles pipeti või paberiga, kasutades paberit kühvlina. Olla tuleb ettevaatlik, et nahk või riided ei puutuks kokku elavhõbedaga. Elavhõbe tuleb asetada kinnisesse plastik- või klaasanumasse ja kirjutada peale „elavhõbe”.

Ohtlikud jäätmed tuleb anda võimalikult kiiresti üle kohaliku omavalitsuse ohtlike jäätmete kogumispunkti. Ohtlikke jäätmete kogumispunkti tuleb viia ka koristamisel kasutatud süstal, vatt, pipett või muu selline. Ohtlike jäätmete kogumispunktid asuvad tavaliselt suuremate bensiinijaamade juures. Ohtlikke jäätmete vastuvõtt elanikelt on tasuta. Informatsiooni saamiseks tuleb pöörduda elukohajärgsesse omavalitsusesse.

Suurema elavhõbedareostuse või elavhõbeda allaneelamise korral tuleb helistada numbril 112.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.