“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Sellel nädalal saab Narvas ja Lasnamäel ilma eelregistreerimata koroona vastu vaktsineerida (0)
28. juuni 2021
Foto: Mats Õun

Sellel nädalal piloteerib COVID-19 vaktsineerimise korralduse töörühm Narvas ja Lasnamäel vaktsineerimist kaubanduskeskustes ja ilma eelregistreerimata – inimestel tuleb vaktsineerimispunkti lihtsalt sisse astuda.

Silmarõõm S vaktsineerib neljapäeval, 1. juulil kell 15-19 Fama kaubanduskeskuses (Fama tänav 10), kokku on võimalik teha 200 vaktsiinidoosi ja kasutatakse ühedoosilist vaktsiini Janssen.

Confido Meditsiinikeskus vaktsineerib ilma eelregistreerimata alates tänasest, 28. juunist Lasnamäe Centrumi kiirkliinikus (Mustakivi tee 13), esialgse plaani kohaselt saab end vaktsineerida kuni 50 inimest nädalas ühedoosilise Jansseni vaktsiiniga, suurema huvi korral rohkem.

„Üle poole täisealistest eestimaalastest on tänaseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud ning võib arvata, et need, kes on ise väga motiveeritud kaitsesüsti saama, on selleks vajalikud sammud juba astunud. Nüüd keskendume neile, kes vajaksid väikest nügimist. Praegu katsetamegi, kuidas võetakse vastu vaktsineerimine kaubanduskeskuses ja nii, et enne ei pea aega kinni panema,“ ütles töörühma juht Marek Seer. „Kui näeme, et see toimib, siis tekitame selliseid võimalusi juurde.“

Jätkuvalt saab vaktsineerimiseks aja registreerida digiregistratuuris www.digilugu.ee ja riigi infotelefonil 1247. Vabu aegu sellesse ja järgmisse nädalasse on saada üle Eesti. Vaktsineerimine on tasuta ja vaktsineerida saavad Eestis elavad inimesed alates vanusest 12 eluaastat.

Uuringud näitavad, et kõik Eestis pakutavad vaktsiinid aitavad tõhusalt ka delta tüve vastu, kuid vaid siis, kui vaktsineerimiskuur on lõpetatud – Jansseni puhul kaks nädalat pärast ainust doosi, Pfizeri puhul üks nädal pärast teist doosi, Moderna ja Astra Zeneca puhul kaks nädalat pärast teist doosi. Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Eestis on pühapäeva hommikuse seisuga COVID-19 vastu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 552 164 nimest, vaktsineerimine on lõpetatud 419 380 inimesel. Täisealistest eestimaalastest on vaktsineeritud 50,7 protsenti. Lisainfot saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.