"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
KOROONAPIIRANGUD Suureks linnalaadaks tuleb hankida valitsuse eriluba (0)
28. juuni 2021
Foto Ilja Matusihis

Kui välitingimustes korraldatava ürituse osalejate arv ületab 5000 piirmäära, peab ürituse korraldaja taotlema vabariigi valitsuselt eriloa. Sellise ürituse läbiviimiseks tuleb kasutusele võtta lisameetmed, nagu näiteks testimine või vaktsineerimispassi nõudmine,“ ütles terviseameti nõunik Merilin Vernik. „Terviseamet ei anna ürituste läbiviimiseks eraldi lube.“

Alanud on laatade ja suurte välimüükide hooaeg. Tallinna Stroomi rannas peeti laata ning tulemas on vanalinna päevad. Neil osalemiseks ei pea nn koroonapassi kaasas kandma. Samal ajal jäetakse koroonapiirangutele viidates ära augustikuine Hauka laat Antslas.

„Valitsus leevendab või karmistab väliürituste reegleid vastavalt riigis kehtivale riskitasemele ja nakkuse leviku näitajatele,“ rääkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Laura Laaster. „Näiteks langes koroonaviiruse leviku risk Eestis kollaselt ehk keskmiselt tasemelt rohelisele ehk madalale tasemele. See tähendab, et koroonaviirus levib kogukonnas üksikute juhtumitena ja nii on leevendatud ka erinevaid üritustele kehtivaid piiranguid.“

Iga ürituse korraldaja otsustab ise, kas ja kuidas korraldada seda nii, et igal ajahetkel oleks tagatud kõik vajalikud nõuded, märkis Laaster. „Näiteks siis jälgides madalamat piirarvu, mis võimaldab loobuda nn koroonapassi (tõendi) esitamisest ja kiirtestide tegemisest. Või lubada üritusele rohkem osalejaid, tagades osalejate nakkusohutuse tõendamise.“

Alates 28. juunist leevenevad COVID-19 piirangud ja tõusevad nii siseruumides kui välitingimustes toimuvatel üritustel lubatud osalejate piirarvud. Välitingimustes tohib üritustest osa võtta kuni 5000 inimest. Seega kuni 5000 inimesega üritusel ei ole vaja osalejatel tõendada negatiivset testitulemust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või vaktsineerimiskuuri läbimist.

Juba alates 14. juunist on lubatud korraldada üldistest nõuetest suurema osalejate arvuga üritusi, kui neil osalevad üksnes negatiivse testitulemusega, COVID-19 haiguse läbi põdenud või selle vastase vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Enne ürituse algust peavad kõik haiguse läbi põdenud või vaktsineeritud inimesed esitama korraldajale vastava tõendi. Korraldaja peab kontrollima kohapeal nii tõendi kui ka kiir- või PCR-testi ehtsust ja kehtivust ning tuvastama esitaja isikusamasuse. Kontrollimata inimesi ei tohi üritusele lubada.

Alates 28. juunist kasvavad piirarvud ka nendest avalikest üritustest ja tegevustest osavõtjatele, kus on tagatud nakkusohutus ehk kontrollitakse COVID-tõendit. Siseruumis tohib siis osa võtta kuni 6000 ja välitingimustes ühes päevas kuni 12 000 inimest, tingimusel, et inimene saab oma nakkusohutust tõendada.

„Seda regulatsiooni ei rakendata avalikus linnaruumis toimuvatele üritustele, nt Vanalinna päevad ja muud tänavatel, parkides jne toimuvad üritused, kus inimesed liiguvad ühest tegevuskohast teise ning ei ole piiratud ala ürituse toimumiseks,“ selgitas Laaster.

Rohkem infot suurürituste korraldamise kohta leiab ka kriis.ee KKK lehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.