"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna Soojus toetab Roman Fosti jõudmist Tokyo olümpiamängudele (0)
28. juuni 2021
Maratoonar Roman Fosti ja Tallinna Soojuse juhataja Rainer Vakra. Foto: Tallinna Soojus

Tallinna Soojuse nõukogu otsustas toetada Tokyo olümpiamängudeks valmistuva tallinlasest maratoonari Roman Fosti treeninguid Keenia kõrgmäestikulaagris summas 1500 eurot.

Tallinna Soojuse juhataja Rainer Vakra märkis, et tal on spordimehena alati suur rõõm, kui on võimalus häid sportlasi toetada ja tunnustada,

„Roman Fosti tahe ka pandeemia ajal ennast motiveerida ja võitlusvormis püsida, väärib igati lugupidamist. Eelmisel aastal teadupärast olümpiamängud ei toimunud, aga kui sportlastel on olümpianorm täidetud, siis on kurb, kui raha puudumine saab takistuseks, et minna võistlustulle. Seepärast otsustasime toetada tallinlasest jooksumehe Keenia kõrgmäestikus toimuvat ettevalmistuslaagrit 1500 euroga,“ märkis Vakra.

“Tallinna Soojus on toetanud tallinlastest edukaid sportlasi varemgi, näiteks on toetust saanud kolmikhüppaja Ksenija Balta,“ lisas Tallinna Soojuse juhataja.

Tallinna Soojuse nõukogu esimehe ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on koroonast tingitud keerulisel ajal oluline, et sportlased saaksid siiski jätkata oma tööd ja saavutada suurvõistlustel isiklikke rekordeid ja väärikalt oma riiki ja kodulinna Tallinna esindada. „On igati arusaadav, et tipp-maratoonarile on parima vormi saavutamiseks oluline, et ta saaks trenni teha erinevates kliimavööndites ja erinevate temperatuuridega. Eestis jooksmisest kahjuks ei piisa, et teistest riikides suurepärast jooksutulemust teha. See kõik nõuab aga omakorda kulutusi,“ ütles Klandorf.

Roman Fosti pöördus taotlusega Tallinna Soojuse poole sporditoetuse saamise osas eelmisel kuul. „Pandeemiaperiood on võtnud mult suuresti ära võimalused teenida jooksuvõistlustega ning olemasolevad toetused tegelikult ei ole piisavad, et viia läbi parimaid ettevalmistusi, siis iga summa on abiks, et mina saaksin omakorda teha parema tulemuse,“ seisis maratonijooksja Roman Fosti poolt esitatud taotluses.

Roman Fosti on Eesti kergejõustikukoondise liige alates 2001. aastast. Oma esimese maratoni jooksis ta aastal 2013 ning 2014. aastast on igal aastal esindanud maratoni/poolmaratoni distantsil Eesti koondist nii Euroopas kui ka mujal maailmas toimunud võistlustel. Aprillis 2021 täitis ta ajaga 2.10,46 Tokyo olümpiamängude normatiivi ja ka järgmise aasta MMi normatiivi. Roman Fosti stardib Tokyo OMi maratonil Sapporos 8. augustil 2021.

Fosti tegemistel saab hoida silma peal veebilehel: maratonimees.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.