"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Terviseminister: Venemaal ei ole koroonavaktsiin veel kedagi tapnud (0)
28. juuni 2021
Ilja Matusihis

Vene terviseminister Mihhail Muraško ütles, et Venemaal ei ole tuvastatud veel ühtegi koroonaviiruse vastu vaktsineerimise tagajärjel aset leidnud surma, vahendas BNS.

“Otseselt vaktsineerimise tulemusel aset leidnud surmasid ei ole meil tuvastatud. Mitte ühtegi,” ütles Muraško teleusutluses Vladimir Poznerile.

Minister lisas, et 30 protsenti kaitsepoogitud kaaskodanikest peab riigi teenusteportaalis enesevaatluspäevikut ning ministeerium teeb neist kõigist kokkuvõtte.

“Kõige sagedasemad tüsistused on valu süstimiskohas, lühiajaline kehatemperatuuri tõus ja sellised, vaat sellised nn minoorsed, väljendamatud nähud,” sõnas Muraško.

Tüsistuste juhud, kui inimene põeb juba mingit haigust, esitatakse erikomisjonile. “Meil oli tüsistusi, mida me nägime ja seondusid haigusega, mille taustal toimus vaktsineerimine. Igat juhtu analüüsitakse. Ja seepärast iga tüsistus, mis tekib, raviettevõte peab seda alati kontrollima ja edastama, seda arutatakse komisjonis, selle kohta tehakse tingimata järeldus ja vajadusel muudetakse kasutusjuhendit,” sõnas Muraško.

Muraško ütles esmaspäeval, et Venemaal on COVID-19 vastu vaktsineeritud 23 miljonit inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.