"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Eesti Rahva Muuseum seab Tallinnas sisse oma pesa (0)
29. juuni 2021
Kojamehe teksapüksid ehk näituse üks eksponaat. Foto: Eesti Rahva Muuseum

30. juunil 2021 kell 12 avab Eesti Rahva Muuseum Tallinnas Rotermanni kvartalis uudsel galeriipinnal näituse „Igal asjal on oma aeg“. ERMi 11 näituseakent tutvustavad muuseumi esemete kogu põhjal koostatud väljapanekuid.

Esimene näitus „Igal asjal on oma aeg“ esitleb ERMi kogude esemeid tuntud piibliteksti kaudu, kus igale reale on juurde põimitud põnevad asjad. Nii näeb rea „Aeg vaikida ja aeg rääkida” kõrval punkar Kojamehe teksapükse või „Aeg nutta ja aeg naerda” sall-boad, mida Ülle Ulla kasutas Viru varietees esinedes. 

Eesti Rahva Muuseumi ja Rotermanni kvartali koostöölepe sai allkirjastatud aprillikuus ERMi sünnipäeval. Selle järgi saab ERM enda kasutusse 11 akent Rotermanni kõige uuema hoone Ajamaja fuajees, kus võib uudistada muuseumi esemekogul põhinevaid näitusi.

Eesti Rahva Muuseumi pesa loomises pealinna ei ole midagi esmakordset. Direktor Alar Karis: „Tallinnas on ERM juba korra olnud. Esimese maailmasõja ajal, 1916. aastal, ei olnud vanavarakogujatel võimalik kogu kogutud kraami Tartusse tuua ja nii loodi pealinna mõneks ajaks Eesti Rahva Muuseumi väike esindus. Nüüd loodame olla püsivamalt seal kohal.”

“Meil on üleütlemata hää meel pakkuda Eesti Rahva Muuseumile näitusepinda Tallinnas. ERMi 11 näituseakent rikastavad Rotermanni ja Tallinna kultuurikaarti ja me ootame juba huviga, mida muuseum oma üüratutest kogudest järgmiseks välja toob,” ütles US Real Estate´i juhatuse esimees Aavo Kokk. “Oleme kokku leppinud, et iga paari kuu tagant tuleb uus näitus. Nii et jätkuvalt on põhjust tulla Rotermanni uudistama.“

Näitus „Igal asjal on oma aeg“ on avatud Rotermanni kvartali Ajamajas aadressil Rotermanni 6 iga päev 8–22.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.