"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Harjumaal auto alla jäänud 90-aastane naine suri (0)
29. juuni 2021
Ksenija Kurs

Täna suri haiglas 90-aastane naine, kes jäi esmaspäeval Lääne-Harju vallas Tallinna-Paldiski maanteel teed ületades auto alla, vahendas BNS.

Esmaspäeval kell 12.30 juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Lääne-Harju vallas Tallinna-Paldiski maantee 29. kilomeetril, kus 90-aastane naine ületas sõiduteed ja sai löögi sõiduautolt Mitsubishi, mida juhtis 61-aastane kaine ja vastava kategooria juhtimisõigusega naine.

Kiirabi viis jalakäija Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, kus ta saadud vigastustesse esmaspäeval suri. Õnnetuse toimumise kohas oli lubatud kiiruseks 70 kilomeetrit tunnis.

“Selle õnnetuse täpsed asjaolud selguvad menetluses, kuid esialgsetel andmetel viibis kannatanu õnnetuse toimumise hetkel sõiduteel. Asulavälisel teel peavad jalakäijad liikuma vastava tee puudumisel sõidutee vasakus ääres ning tee ületamisel tuleb eelnevalt veenduda, et lähenemas pole sõidukeid. Maanteel on sõidukite kiirused suuremad kui linnaliikluses, mistõttu on ka pidurdusmaa pikem ning teed ületades tuleb olla täiesti kindel, et seda jõutakse teha aegsasti. Võimalusel tuleb teeületuseks kasutada ülekäigukohta,“ ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Mihkel-Jaagup Laats.

Sel aastal on jalakäija osalusel Eestis juhtunud 114 liiklusõnnetust, milles on saanud vigastada 110 inimest ja hukkunud kuus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.